Sözcü Plus Giriş

Janet Yellen Brookings Institute’a geçti

Fed Başkanı Janet Yellen görevine veda etti. Jellen önceki Fed Başkanı Ben Bernanke gibi Brookings Institute düşünce kuruluşunda çalışmaya başlayacak.

Sozcu.com.tr
11:18 -
Janet Yellen Brookings Institute’a geçti

Fed Başkanı Janet Yellen dün resmen görevine veda etti. Fed Başkanlığı koltuğu bundan böyle Jerome Powell yürütecek.

CNBC'deki habere göre Jellen bankadaki görevini bıraktıktan sonra halefi Ben Bernanke gibi Brookings Institute'ta çalışmaya başlayacak.

Türkiye'nin 2001 krizinden çıkışındaki yol haritasını belirleyen Kemal Derviş de Brookings Institute’ta 2009-2017 yılları arasında program direktörlüğü yapmıştı.

‘YELLEN ARTIK BİZDE GURUR DUYUYORUZ’

71 yaşındaki Janet Yellen 17 yıldır Fed bünyesinde çalışıyordu.

Brookings Institute'un Başkanı John Allen, “Yellen araştırmalarına Brookings'te devam edecek onu bünyemize katmaktan gurur duyuyorum” açıklamasında bulundu.

Yellen ise yeni göreviyle ilgili yaptığı açıklamada, “Brookings'e katılmaktan memnuniyet duyuyorum, istihdam pazarı ve toplumsal tartışmalara buradan katkı vereceğim” diye konuştu.

İLGİLİ HABERFed'in yeni başkanı Powell olduFed'in yeni başkanı Powell oldu
BROOKINGS INSTITUTE HAKKINDA?
102 yıllık Brookings Institute ABD'nin en köklü düşünce kuruluşlarından biri. 2016 yılında 108 milyon dolar gelir elde eden kuruluş yayınları ve kamu oyu araştırmalarıyla dünyanın en prestijli düşünce kuruluşlarından biri olarak kabul ediliyor.
Son güncelleme: android-time 11:48 03.02.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more