Kara panter gişeyi salladı

İlk kez siyahi bir süper kahramanın başrolde olduğu Kara Panter sinema tarihine geçti. Film 192 milyon dolarla sinema tarihinin en iyi 5. haftasonu hasılatını yaptı.

İlk kez siyahi bir süper kahramanın hikayesinin anlatıldığı Kara Panter 192 milyon dolarla sinema tarihinin en iyi 5. Haftasonu hasılatını yaptı. Marvel filmleri arasında sadece Avengers Kara Panter'den daha iyi bir haftasonu hasılatı yapmıştı.

Fotoğraf: Marvel

Fotoğraf: Marvel

Eleştirmenlerden tam not alan filme Rotten Tomatoes tarafından 100 üzerinden 97 puan verildi. Boxoffice.com'un baş analisti Shawn Robbins, “Bu film bir değişim rüzgarı. Hollywood artık yeni karakterlere yoğunlaşıyor” diye konuştu.  Cuma günü vizyona giren Kara Panter dünya çapında 361 milyon dolar hasılat yaptı.
panteeer_4_3_1519025243

FİLMİN KONUSU

Babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T’Challa, hakkı olan tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner. Ancak güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T’Challa’nın yeterliliği, Wakanda’nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır…

avengersgrafson

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...