Sözcü Plus Giriş

Katmerciler’de büyük satış

TOMA'nın üreticisi Katmerciler Araç Üstü Ekipman'ın yönetim kurulu başkanı eski AKP milletvekili İsmail Ketenci şirketi sermayesinin yüzde 8.8'ine denk gelen 2.2 milyon TL'lik hisseyi sattı.

12:22 -
Katmerciler’de büyük satış

Araç üstü ekipman ve savunma sanayi alanında faaliyet gösteren Katmerciler Araç Üstü Ekipman savunma sanayi projeleri için ortaya çıkan veya çıkabilecek sermaye ihtiyacını temin için bu yıl içinde yüzde 100 bedelli ve yüzde 200 bedelsiz sermaye artırımına gitmeyi planladığını açıkladı.

ANA ORTAK KETENCİ

Şirket tarafından yapılan açıklamada sermaye artırım “prosedürleri”nin ilk genel kurulda başlatılacağı ifade edildi Şirketin KAP’a yaptığı diğer açıklamada da ana ortak İsmail Katmerci’nin sermayenin yüzde 8.8’ine karşılık gelen 2.2 milyon lira nominal değerli hisseyi borsada sattığı ifade edildi.

Buna göre İsmail Katmerci 1-5 Mart’ta yaptığı hisse satışından sağladığı gelirinin bir kısmını savunma sanayinde büyüme stratejisi çerçevesinde ortaya çıkabilecek sermaye gereksinimini karşılamak üzere şirkete kaynak olarak aktaracak.

Açıklamada Katmerciler ailesinden olan hissedarların bu yıl içinde başka bir hisse satışında bulunmayacağı da ifade edildi. Aralarında İsmail Katmerci’nin de bulunduğu Katmerciler ailesi mensupları sermayenin yüzde 31.6’sına karşılık gelen 7.9 milyon lira nominal hissenin borsada işlem görebilir tipe dönüşümü için başvuruda bulunduklarını Ocak ayında açıklamış, ancak bu hisselerin savunma sanayi projeleri için oluşabilecek sermaye ihtiyacının temini amacıyla teminat olarak kullanılacağını belirtmişti.

10.6 TL İLE 12 TL ARASINDA SATILDI

Bugün yapılan açıklamada ayrıca İsmail Katmerci’nin sattığı hisselerin bu başvuru öncesi borsada işlem görebilir tipe dönüşmüş hisseleri kapsadığı belirtildi. İsmail Katmerci satış işlemini hisse başına 12 TL ile 10.6 TL arası fiyattan yaptı.

İSMAİL KATMERCİ KİMDİR?
1949 Konya doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi mezunudur. 1982 yılında grup şirketlerinden Katmerciler Profil A.Ş. yi profil ve saç ticareti yapmak amacıyla kurarak iş hayatına başlamış, 1985 yılında üretim yapmak amacıyla grubun amiral şirketi Katmerciler Araç Üstü Ekiman A.Ş.'yi kurdu. Halen Katmerciler de Yönetim kurulu başkanlığı görevine devam ediyor. Evli ve 3 çocuk babası olan İsmail Katmerci 22 ve 23.dönem AKP İzmir milletvekilliğini yürütmüş, İzmir Ticaret Odası meclis üyeliği yaptı.

REUTERS-SOZCU.COM.TR

Son güncelleme: 12:24 05.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more