KFC Kanada Bitcoin ile satışlara başladı

Türkiye'de de çok sayıda şubesi bulunan dünyaca ünlü fast food markası KFC resmi sosyal medya hesabı üzerinden attığı tweetle, kripto para birimi Bitcoin ile satış yapmaya başladığını duyurdu.

KFC Kanada Bitcoin ile satışlara başladı

Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler tüm dünyada yakından takip ediliyor. Bir çok kesim tarafından güvenilirliği tartışılsa da kripto paralara olan ilgi her geçen gün daha da artıyor ve bu konuda sürekli yeni gelişmeler yaşanıyor. En son dünyaca ünlü fast food devi KFC, Kanada resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Bitcoin ile satış yapmaya başladığını açıkladı.

Söz konusu twitte, “Bitcoin'in ne olduğunu ya da nasıl çalıştığını bilmiyoruz ama sizinle parmaklarınızı yalayacak kadar iyi bir tavuğun arasına girmek istemedik” ifadeleri kullanıldı. Ürünün fiyatı ise yaklaşık 14 dolar (52 TL).

Son haberler... Ünlü dönerci bitcoin ile ödeme alacak İlginizi Çekebilir Son haberler... Ünlü dönerci bitcoin ile ödeme alacak

DÜŞÜŞ VAR

Venezüela Devlet Başkanı Maduro´nun yerel kripto para üretimi kararnamesinin yasadışı olduğu ve ülkenin anayasasını ihlal ettiği iddiasıyla, Venezüela Parlamentosu tarafından geçersiz sayılması ve Güney Kore Adalet Bakanlığı tarafından yapılan kripto paraları kalıcı olarak yasaklayacak bir tasarı üzerinde duyurulmasının etkisiyle kripto para piyasasındaki düşüş seyri devam etti.

Bitcoin 1408 adet kripto paranın oluşturduğu 677 milyar dolarlık kripto para piyasasının yüzde 34.4’sini oluştururken kripto para birimleri piyasasının son 24 saatlik işlem hacmi 50.5 milyar dolar olarak hesaplandı.

Piyasa değeri sıralamasında ilk beşte yer alan kripto para birimlerindeki günlük değişimler ise şöyle: Bitcoin yüzde 1.46,  Ripple yüzde 9.33, Cardano yüzde 4.27 ve Ethereum yüzde 10.81 düşerken, Bitcoin Cash yüzde 5.57 yükseldi.

TÜRKİYE'DE 104 RESTORANI VAR
115 ülkede 19.000'den fazla restoranı bulunan KFC, Türkiye'ye 1989 yılında Turkent A.Ş. tarafından getirildi. KFC 104 restoranıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Bolu, Kocaeli, Eskişehir, Muğla (Dalaman Havaalanı), Balıkesir, Denizli, Adana, Gaziantep, Çanakkale, Kahramanmaraş, Samsun, Hatay, Antalya, Sakarya,Kayseri,Diyarbakır ve Mersin'de faaliyet gösteriyor.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...