Sözcü Plus Giriş

Kilis’te sigortacıların işleri durgun

Hain roketli saldırılar altında olan Kilis'te sigortacıların işleri durgun. Devlet vatandaşların zararını hızla karşılarken sigortacılar konut sigortası yapmaya imtina ile yaklaşıyor.

Can MUMAY
Güncellenme: 13:15, 02/02/2018
Kilis’te sigortacıların işleri durgun

PYD'li teröristlerin hain roketli saldırılarına maruz kalan Kilis kenti zor günler geçiriyor. Devlet bütün imkanlarını seferber ederek Kilis'teki yaraları sarmaya çalışırken Kilis'teki sigorta acenteleri şu sıralar işlerin durgun olduğunu belirtiyor.

Işık Sigortacılık'tan Ahmet Büyükköşker araç sigortalarını zorunlu olduğu için yaptıklarını söyledi. Büyükköşker, “Ev sigortası yaptıran yok. Zaten bazı şeyler sigortacının elinde poliçe yapmıyorsa yapmaz.” ifadesini kullandı.

DEVLET HIZLA ZARARI KARŞILIYOR

Devletin vatandaşın zararını ödemek için çok hassas bir çalışma içinde olduğunun altını çizen Büyükköşker, “Geçen bir müşterimin otomobiline roket isabet etti. Bir hafta içinde devlet kişinin zararını karşıladı” diye konuştu.

‘SABAH GEÇ AÇIYOR AKŞAM ERKEN KAPATIYORUZ’

Büyükköşker roket saldırılarının başlmasının ardından işlerinde normalden daha fazla bir durgunluk olduğunu anlattı. Sigortacı mesai saatlerinde bazı değişikliklere gittiklerini anlatarak, “Sabah biraz geç açıyoruz. Akşam da erken kapatıyoruz” dedi.

‘İŞLER İSTENDİĞİ GİBİ DEĞİL’

Aliosman Sigortacılık yetkilisi ise işlerin istendiği gibi olmadığını belirtirken daha fazla konuşmak istemediğini söyledi.

HANGİ SİGORTA TERÖR ZARARINI KARŞILAR?
Otomobillerin kasko sigortası varsa ve kaskonun içinde terör tazminatı varsa sigorta şirketi hasarı ödüyor. Ancak trafik sigortası terör zararını karşılamıyor. Konut ya da işyerinden bahsediyorsak; konut paket ve işyeri paket sigortası varsa ve içinde de terör teminatı bulunuyorsa, sigorta şirketi zararı karşılar.
İlginizi ÇekebilirKilis esnafından örnek davranış!Kilis esnafından örnek davranış!
Yayınlanma Tarihi:12:09,