Sözcü Plus Giriş

KKTC Maliye Bakanı Denktaş’tan Çiftlik Bank açıklaması

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Türkiye´de 80 bin kişiyi 511 milyon lira dolandırıp ortadan kaybolan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın´ın KKTC ile bir bağlantısının olmadığını, günah keçisi ilan edildiklerini söyledi. Denktaş, "Bu dolandırıcı bebenin KKTC ile ilişkilendirilmesini istemiyorum." dedi.

14:28 -
KKTC Maliye Bakanı Denktaş’tan Çiftlik Bank açıklaması

“Adı geçen oyunla binlerce kişi dolandırılmış, bizimle ne ilgisi var?” diye soran Serdar Denktaş, medyada yer alan ‘Çiftlik Bank KKTC’de kurulu şirket’ haberlerine tepki gösterdi. Çiftlik Bank adında bir tescilli şirketin olmadığını anlatan Denktaş, “Kuzey Kıbrıs sürekli günah keçisi ilan ediliyor. Bu dolandırıcı bebenin KKTC ile ilişkilendirilmesini istemiyorum. KKTC’den de oyun oynayan varsa, onların sorunu. Devletin bu konuda bir sorumluluğu olamaz. İnternette oynanan bir dolandırıcılıkla” dedi.

İNCELEME YAPILIYOR

Öte yandan Suç Gelirlerinin Aklanmasını Önleme Kurulu’nun da, medyada çıkan haberler üzerine Çiftlik Bank’ı incelemeye aldığı öğrenildi. Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Kurulu’nun bu yönde bir çalışma yaptığı ve ortaya çıkancak bulgulara göre hareket edeceği belirtildi.

BURSA’DA ÇİFTLİK BANK’IN 34 ARACINA EL KONULDU

Binlerce kişiyi dolandırıp Uruguay’a kaçan Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın Bursa’da işyeri olarak kullandığı binanın önündeki 34 aracına Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında el konuldu.

 

DHA

Son güncelleme: 16:25 20.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more