Kordsa ticari havacılık sektörüne giriyor

Kordsa, dev ticari havacılık markalarının stratejik tedarikçilerinden iki tanesini satın aldı. Böylece ikinci bir Kordsa yaratma hedefine yaklaştı.

Kordsa ticari havacılık sektörüne giriyor

Sabancı Grubu bünyesinde bulunan güçlendirme teknolojileri lideri Kordsa, yaklaşık 100 milyon ABD Doları yatırımla başta Boeing ve Toray Composites Materials America Inc. olmak üzere dünyanın önde gelen ticari havacılık sektörü markalarının stratejik tedarikçileri arasında yer alan Fabric Development Inc (FDI) ve Textile Products Inc. (TPI) şirketlerini satın
aldı. Bu satın almalarla Kordsa, lastik güçlendirme teknolojilerinde sahip olduğu pazar liderliğini kompozit teknolojileri ile pekiştirerek, iki kat büyüme stratejisinde önemli bir adım attı.

LİDERLİĞİMİZ PERÇİNLENECEK

Kordsa CEO'su Ali Çalışkan, şirketi ticari havacılık sektörünün önde gelen oyuncuları konumuna getirecek Amerika yatırımıyla başarı hikayelerine yenilerini eklemeye hazırlandıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Başta Boeing ve Toray Composites Materials America Inc. olmak üzere uzay ve sivil havacılık sektörünün önemli oyuncularının stratejik tedarikçisi olacağız. Böylece güçlendirme teknolojilerindeki lider konumumuz perçinlenecek. Lastiklerini güçlendirdiğimiz uçakların artık kanatlarını ve gövdelerini, inşaat güçlendirme teknolojilerimizle ise iniş pistlerini güçlendirir konumda olacağız.”

Kordsa'nın, lastik güçlendirme teknolojileriyle dünyada her üç otomobil lastiğinden birini, her üç uçak lastiğinden ikisini güçlendirdiğini vurgulayan Çalışkan, “Faaliyet alanımızı inşaat güçlendirme ve kompozit teknolojilerine kadar genişlettik. Dünyanın neresine giderseniz Kordsa teknolojisi ile karşılaşıyorsunuz” dedi.

CİROYA KATKISI 80 MİLYON DOLAR

-Kordsa, bu yıl Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'nde geliştirdiği kompozit ürünlerinden yaklaşık 5 milyon dolar gelir elde etmeyi hedefliyor.

-İnşaat güçlendirme teknolojilerinin 5 yıl içinde 15-20 milyon dolar ciro yaratması bekleniyor.

-Bu yıl yeni ürünlerden elde edilen cironun yüzde 35 oranında artarak 60 milyon dolara ulaşması hedefleniyor.

-Yeni satın almalarla ciroda yıllık ortalama 80 milyon dolar artış bekleniyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...