KPSS soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? .

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu gerçekleşti. 2018 KPSS sonuçları açıklanmadan puanını hesaplamak isteyenler KPSS soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak merak ediyor. İşte sonuçlar, sorular, cevaplar hakkında detaylı bilgi ve puan hesaplama yöntemi...

KPSS soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? .

Kamu personeli olmak isteyen adaylar KPSS’nin ilk oturumuna katıldı. Sınava giren adaylar KPSS sonuçları açıklanmadan önce KPSS soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Puanlarını hesaplamak isteyen adaylar için ÖSYM sınav soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağı duyurmadı. KPSS sonuçları ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanlığı tarafından resmi site üzerinden yayımlanan akademik takvime göre, KPSS Lisans (Kamu Personeli Seçme Personeli) sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine sunularak 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. KPSS Lisans sınav sonuçlarına ulaş isteyen memur adayları; yukarıdaki link üzerinden kendi TC. kimlik numaraları ve şifrelerini yazmaları halinde sonuç sistemine giriş işlemini başarıyla gerçekleştirecektir.

Atatürk barış ödülünü almış tarihçi kimdir? Bernard Lewis kimdir? 2018 KPSS sorusu... İlginizi Çekebilir Atatürk barış ödülünü almış tarihçi kimdir? Bernard Lewis kimdir? 2018 KPSS sorusu... İstiklal Marşı nerede yazıldı? Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşını Ankara'da bulunan hangi tarihi mirasımızda yazdı? KPSS'de soruldu İlginizi Çekebilir İstiklal Marşı nerede yazıldı? Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşını Ankara'da bulunan hangi tarihi mirasımızda yazdı? KPSS'de soruldu Türkiye Cumhuriyeti'nde en uzun süre Dışışleri Bakanlığı yapan kimdir? Tevfik Rüstü Aras kimdir? İlginizi Çekebilir Türkiye Cumhuriyeti'nde en uzun süre Dışışleri Bakanlığı yapan kimdir? Tevfik Rüstü Aras kimdir? Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı olarak nitelendirdiği savaş hangisidir? KPSS'ye soru oldu! İlginizi Çekebilir Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı olarak nitelendirdiği savaş hangisidir? KPSS'ye soru oldu!

KPSS PUAN HESAPLAMA TABLOSU
kpss-puan-1
kpss-puan-2
kpss-puan-hesaplama

KPSS NE ZAMAN?

ÖSYM'nin sınav takvimi içerisinde 2018 yılında yapılacak olan KPSS sınavları için başvuru ve sonuç tarihleri belli oldu. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi takvimi yayımladı.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz’da düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.  Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.
KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos'ta açıklanacak.

osym-iha-kpss

Ortaöğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Sınav için başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. ‘2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’ne ÖSYM'nin internet adresinden erişilebilecek.

15 dakika kuralı: Sınav merkezi bu sene uygulanan ve tartışılan 15 dakika kuralını 2018 yılında uygulamayacaktır.

Açık uçlu ve kısa cevaplı sorular: Bu sene de açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kurum tarafından sınavlarda sorulacaktır

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...