Kredi yapılandıran Yıldız’a sendikasyon

Yıldız Holding ve aralarında Gözde Girişim'in de olduğu grup şirketlerinin bazıları, kreditörlerle sendikasyon anlaşması imzaladı.Gözde Girişim'den KAP'a yapılan açıklamada, Gözde Girişim'in bu kapsam dahilindeki toplam nakdi kredisinin 76 milyon dolar olduğu ve gayri nakdi kredisinin de bulunmadığı ifade edildi.

Kredi yapılandıran Yıldız’a sendikasyon

Açıklamada ayrıca, sendikasyon kredisi dolayısıyla Gözde Girişim’in toplam borç yükünde herhangi bir artış olmadığı belirtilerek, sadece mevcut nakdi banka kredilerinin Yıldız Holding seviyesine çıkarıldığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca kredi detaylarına ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“Aynı zamanda şirketimizin kendisine ilişkin olarak bankalara olan mevcut toplam nakdi kredi risk tutarı ile sınırlı olmak üzere, kredi kullanım tarihi itibariyle Yıldız Holding’e garantör olmuştur. Şirketimizin maliki olduğu iştirak hisseleri üzerinde rehin tesis edilmiştir. Sendikasyon sözleşmesine göre, bu şirketler, borçlarını 8 yılda Yıldız Holding’e ödeyecektir. Yıldız Holding ‘kredi alan’ sıfatıyla tüm işbu borçları sendikasyon kredisi sözleşmesi şartlarında kredi verenlere ödeyecektir.”

Sendikasyon kredisi sözleşme süresi boyunca garantörlük tutarındaki ödemelerin yapılması sonucunda garanti yükümlülüklerinin de sona ereceği belirtilerek, sözleşmede şirketin faaliyetlerini olumsuz yönde etkileyebilecek bir kısıtlama veya taahhütün olmadığı belirtildi.

REUTERS

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...