Sözcü Plus Giriş

Bahçeli’nin erken seçim tarihinin şifreleri

MHP lideri Devlet Bahçeli 26 Ağustos 2018 pazar günü erken seçimi işaret etti. 21-22-23-24 Ağustos Kurban Bayramı tatili. 24 Ağustos cuma gününe denk geliyor. Tatilciler seçimden önceki hafta sonu olan cumartesi ve seçim günü olması beklenen 26 Ağustos pazarı da birleştirerek tatil yapacaklardı. Bu durumun katılımı nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 12:31, 17/04/2018
Bahçeli’nin erken seçim tarihinin şifreleri

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında erken seçim açıklamasında bulundu. Bahçeli konuşmasında, “Türkiye’nin seçim için 3 Kasım 2019’u beklemesi mümkün değildir ” dedi ve tarih olarak da 26 Ağustos 2018 gününü işret etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim için işaret ettiği 26 Ağustos 2018 Pazar gününü çoğu tatilci Kurban Bayramı tatilinin son günü olarak değerlendiriyordu. Tatilciler 20 Ağustos günü olan arefeden tatile çıkma planı yapıyordu.

17nisansecimtakvimgraf

26 Ağustos pazar uzun Kurban Bayramı tatilinin son gününe denk geliyor. Eğer seçim Bahçeli’nin işaret ettiği gibi, milyonlaca çalışanın yazın son uzun tatil fırsatı olarak gördüğü, Kurban Bayramı tatilinin son günü yapılırsa katılımın ne kadar olacağı merak konusu oldu.

26 Ağustos 2018 günü Kurban Bayramı’nın sonrasındaki pazar gününe denk geliyor. Bu sene Kurban Bayramı’nın arefe günü 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. 21-22-23-24 Ağustos ise Kurban Bayramı.

Bu tarihler dikkate alındığında Bahçeli’nin seçim için işaret ettiği 26 Ağustos tarihi tartışmaları da beraberinde getirdi. Bir çok kişinin uzun tatil fırsatı olarak gördüğü Kurban Bayramı tatilinde seçimlere katılım oranı merak konusu.

İlginizi ÇekebilirBahçeli 'erken seçim' çağrısı yaptı... Akıllara 2002'deki açıklaması geldi...Bahçeli 'erken seçim' çağrısı yaptı... Akıllara 2002'deki açıklaması geldi... İlginizi ÇekebilirDevlet Bahçeli kulisleri allak bullak etti! Bahçeli'den erken seçim çağrısı...Devlet Bahçeli kulisleri allak bullak etti! Bahçeli'den erken seçim çağrısı... İlginizi ÇekebilirErken seçime CHP ve İYİ Parti'den ilk tepkiErken seçime CHP ve İYİ Parti'den ilk tepki İlginizi ÇekebilirBahçeli 'erken seçim' dedi gözler Erdoğan'daBahçeli 'erken seçim' dedi gözler Erdoğan'da
Yayınlanma Tarihi:11:37,