Sözcü Plus Giriş

LEGO Education Türkiye ortağı Teknokta olarak TEF İstanbul 2018’deyiz

İstanbul Kongre Merkezi’nde 18-19-20 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Eğitim Teknolojileri Derneğinin düzenlediği TEF İstanbul 2018 Fuarı'nda, 3 gün boyunca, eğitim ve teknoloji alanında uzman kişiler, katılımcılar ile buluşuyor.

12:00 -
LEGO Education Türkiye ortağı Teknokta olarak TEF İstanbul 2018’deyiz

Fuar kapsamında, LEGO Education Türkiye Akademi öğretmenlerinin hazırladığı öğretmen çalıştaylarımız ve öğrenciler için maker atölyelerimizin yanı sıra, 19 Mayıs Cumartesi günü, NASA Mars Projesi'nde çalışan bilim kadını Kirsten Siebach, Sınıfta ya da Mars’ta keşfetmenin büyüsü: bir NASA jeoloğundan hikayeler sunumu ile bizlerle olacak. Ayrıca, 31 nolu standımızda bizi ziyaret eden katılımcılar Kirsten Siebach ile tanışma ve LEGO Education Uzay Görevi aktiviteleri hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı da yakalayacaklar.

LEGO Group'un bir parçası olan ve 35 yıllık geçmişe sahip LEGO Education, öğrencilerin başarı seviyesini artıran yenilikçi teknolojiler ve eğitsel çözümler geliştiriyor. LEGO Education çözümleri dünyada robotik, kodlama ve STEM eğitimlerinde lider konumda bulunuyor. Türkiye'de de kullanımı oldukça yüksek olan LEGO Education çözümleri; sadece özel okulları değil devlet okullarını da kapsayarak daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Son güncelleme: 17:05 18.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more