Mazot fiyatları çiftçiyi kara kara düşündürüyor

Motorine gelen zamla kırsal motorinin de fiyatları arttı. Çiftçilerin mazot ödemelerinin yarısını devlet yapacak ama fiyatlar böyle artmaya giderse çiftçi yine mağdur olacak...

Mazot fiyatları çiftçiyi kara kara düşündürüyor

Motorin fiyatlarına gelen 13 kuruşluk zam araç sahiplerini kara kara düşündürüyor. Düşünen sadece araç sahipleri değil. Çiftçilerin de kullandıkları kırsal motorinin fiyatları artıyor. Dün motorine gelen zamla kırsal motorinin fiyatı da 5 TL'yi aştı.

24subatbenzingraf700

Hafta içinde çiftçinin motorinin yarısını devletin ödeyeceği ödemelerin ise 23 Şubat'tan itibaren başlanacağı duyurulmuştu. Devletin bu desteği güzel fakat motorinin fiyatı böyle giderse çiftçinin destek de gelse ödediği rakam gittikçe artacak.

2.5 MİLYAR TL ÖDEME YAPILACAK

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çiftçilerin kullandığı mazotun yarısını ödemeye başlayacaklarını belirterek, “Bugün saat 18.00’den sonra başlayacak ödemeler, gelen icmaller ve TC kimlik numaralarına göre gerçekleştirilecek. Bu 2,5 milyar liralık destekle birlikte 1 Ocak 2018 tarihinden bu yana çiftçilerimize toplam 4 milyar liralık destek ödemesi yapmış olacağız. Böylelikle 2018 yılı destekleme bütçesi olan 14,5 milyar liranın yüzde 28’ini ödemiş olacağız. Söz konusu destek ödemelerinin üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Çiftçiye mazotun yarısı devletten İlginizi Çekebilir Erdoğan: Çiftçiye mazotun yarısı devletten

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...