Sözcü Plus Giriş

Mehmet Keskinoğlu, Erdoğan’a ilettiği notta yardım istemiş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs 2018 tarihinde Akhisar Stadında düzenlediği miting öncesi stadyum girişinde Keskinoğlu Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keskinoğlu korumaların arasından sıyrılarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir not iletmişti. Keskinoğlu sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada şirketin ne kadar zor durumda olduğunu ve Erdoğan'dan yardım beklediğini anlatmak için not ilettiğini söyledi. Keskinoğlu şu an konkordato sürecinde...

Derin GÖKÇE
09:56 -

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin dev markalarından Keskinoğlu Tavukçuluk, nakit sıkışıklığı nedeniyle iflas erteleme yerine getirilen konkordato başvurusu yapmıştı. Şirkete mahkeme tarafından üç aylık geçici mühlet verildi. Biz de sozcu.com.tr olarak Keskinoğlu’nun son durumuna ilişkin bilgi edinmek amacıyla Manisa’nın Akhisar ilçesine gittik. Önümüzdeki günlerde Keskinoğlu’nun son durumu ve beyaz et sektöründe yaşananları detaylı bir şekilde okurlarımızla paylaşacağız.

Mehmet Keskinoğlu

Mehmet Keskinoğlu

Aksihar’daki fabrikasında Sozcu.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Keskinoğlu Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keskinoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Akhisar mitinginde korumalardan sıyrılarak bir kağıt verdiğini belirtti.

YARDIM BEKLEDİĞİNİ YAZDI

Başkan Mehmet Keskinoğlu kağıdın içeresinde şirketin şu anki durumunu anlatan bir yazı olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım beklediğini söyledi. 28 Mayıs tarihinde verdiği kağıt sonrasında şirket 12 Haziran’da konkordato başvuru yaptığını duyurdu.

Şirketin şuan ki durumunu da kısaca özetleyen Mehmet Keskinoğlu ve Fevzi Keskinoğlu kardeşler üretimin devam ettiğini ancak yüzde yüz yirmi beş oranında azaldığını söyledi. Keskinoğlu, “Eskiden günlük kesim kapasitemiz 300 bin tavuktu. 200 bin üretiyorduk. Ancak şuan 75 bine düştü.” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 14:46 02.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more