Sözcü Plus Giriş

Merkez Bankası için son ihale

İstanbul’a taşınması gündemde olan Merkez Bankası’nın Ümraniye’de yapımı süren Uluslararası Finans Merkezi’nde inşa edilecek binası için 13 Mart’ta danışmanlık ihalesi düzenlenecek.

Özlem GÜVEMLİ
09:17 -
Merkez Bankası için son ihale

Yıllardır İstanbul'a taşınması planlanan Merkez Bankası'nın yeni hizmet binasının yapım işi kontrolörlüğü ve yapı denetimi için 1 Mart'ta düzenlenecek danışmanlık ihalesinin tarihi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 13 Mart olarak değiştirildi. 55
katlı Merkez Bankası hizmet binasının yapımı için TOKİ 2017 yılında “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” işi için 3 kez ihaleye çıkmıştı.

s-08-merkez1

YAPIM İŞİ İNTAŞ’TA

Tekliflerin yeterli bulunmaması ve rekabet koşulları oluşmaması nedeniyle iki kez iptal edilen ihalenin en son oturumu geçtiğimiz ağustos  ayında gerçekleştirildi. Yapım ihalesini, arsa satış karşılığı idare payı 180 milyon lira olmak üzere 1 milyar 440 milyon lira teklif veren İntaş Taahhüt Yapı Sanayi Ticaret A.Ş. kazandı.

13 Mart'ta düzenlenecek danışmanlık-müşavirlik ihalesini kazanan firma da 49 ay yani 4 yıl boyunca inşaat sırasında ve sonrasındaki yapı denetimi ve kontrolörlüğünü üstlenecek. Danışmanlık ihalesini alan firma, TOKİ adına yer teslimi yapacak ve inşaat da başlamış olacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more