Sözcü Plus Giriş

Moody’s: Yurt içi riskler baskı yaratıyor

Moody's bugün yayınladığı bankalar için 2019 yılı global görünüm raporunda, yurt içi ve siyasi risklerin Arjantin, Brezilya, İtalya ve Türkiye için görünümler üzerinde baskı yaratmaya devam edeceğini bildirdi.

12:01 -
Moody’s: Yurt içi riskler baskı yaratıyor

Moody’s “Bankalar-Global 2019 Görünüm” raporunda, yavaşlama yaşansa da global ekonomide güçlü büyümenin bankaların 2019’da kredibilitelerini desteklemeye devam edeceğini vurguladı. Ancak Moody’s jeopolitik ve yurt içi risklerin en büyük belirsizlik ve risk kaynağını oluşturduğunu belirtti.

ABD-ÇİN ENDİŞESİ

Bankacılık sektörü için 2019 yılında ön plana çıkan riskin ABD-Çin arasında tırmanan gerilimin ticari anlaşmazlıkların ötesine geçeceği endişesi olduğunu vurgulayan Moody’s buna ek olarak anlaşma olmadan bir Brexit’in gerçekleşmesi senaryosu altındaki risklerin de arttığını ifade etti.

Moody’s raporunda, “Yurt içi ve siyasi riskler, Arjantin, Brezilya, İtalya ve Türkiye’nin görünümleri üzerinde, bankacılık sistemleri için kredi negatif etkilerle birlikte, baskı yapmaya devam edecek” ifadelerine de yer verdi.

FOREKS

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:35 05.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more