MTV ödeme ekranı! Hangi araca ne kadar MTV ödenecek?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinde bugün son gün. İki taksit şeklinde ödenecek MTV'nin ilk taksiti ocak ayında ikinci taksiti ise temmuz ayında ödeniyor. İşte MTV hesaplama ve ödeme ekranı...

MTV ödeme ekranı! Hangi araca ne kadar MTV ödenecek?

Ne kadar MTV ödeyeceklerini merak eden vatandaşlar MTV hesaplama nasıl yapılır araştırıyor. MTV hesaplama ve merak edilen tüm detayları haberimizde. Motorlu Taşıtlar Vergisi vergi dairelerinden ödenebildiği gibi internet üzerinden de ödenebiliyor.

MTV ÖDEME SEÇENEKLERİ

– MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu veya MTV’yi tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi müdürlüklerine başvurarak vergi ödenebilir.

– Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak ödeme yapılabilir.

– gib.gov.tr'de yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 – 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılabiliyor.

– GİB Mobil uygulamasını (IOS ve Android) kullanarak da ödeme mümkün

MTV ÖDEME SAYFASI

MTV HESAPLAMA SAYFASI

MTV SON ÖDEME TARİHİ NE ZAMAN?

Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ödemesi her yılın Ocak ve Temmuz aylarında 2 eşit taksit halinde ödenir. 2018 yılının ilk MTV taksidi geçtiğimiz Ocak ayı itibari ile ödenmiş oldu. İkinci taksit ödemeleri ise 1 Temmuz itibari ile başlamış oldu. MTV ikinci taksit ödemelerinde son ödeme tarihi ise 31 Temmuz 2018. Bu tarihlerin geçirilmesi durumunda günlük olarak gecikme faizi uygulanır. Ayrıca yasal olarak tanınan sürelerin sonunda ödeme yapılmaması halinde kamu alacağı olduğu için e-haciz işlemi başlatılır.

MTV hesaplama tablosu... İlginizi Çekebilir MTV hesaplama tablosu... Taşıt kredisi şartları nelerdir? 2018 taşıt kredisi faiz oranları İlginizi Çekebilir Taşıt kredisi şartları nelerdir? 2018 taşıt kredisi faiz oranları

 

.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...