Naci Ağbal’dan ek ders ücretlerinin gecikmesi ile ilgili açıklama

Maliye Bakanı Naci Ağbal öğretmenlere ek ders ücreti ödemelerinin yapılamadığı yönündeki haberlerle ilgili açıklamada bulundu. Konuya ilişkin bilginin kendisine de ulaştığını söyleyen Ağbal, "Çok yoğun şekilde konunun üzerine gidildi ve çözüme kavuşturuldu" ifadelerini kullandı.

Naci Ağbal’dan ek ders ücretlerinin gecikmesi ile ilgili açıklama

Maliye Bakanı Naci Ağbal öğretmenlere ek ders ücreti ödemelerinin yapılamadığı yönündeki haberlerle ilgili açıklamada bulundu. Ağbal,  “Çok yoğun şekilde konunun üzerine gidildi ve çözüme kavuşturuldu” ifadelerini kullandı.

“ÖDEMELER AYIN 10’U İTİBARİYLE YAPILDI”

Ağbal, “Burada özellikle Memur-Sen yöneticilerinin de sahada Bakanlıkla irtibata geçmesi üzerine, çok yoğun bir şekilde konunun üzerine gidildi. Ayın 10’u itibariyle öğretmenlerimizin ek ders ücreti ödemeleri yapıldı. Dolayısıyla konu ilk andan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Memur-Sen yetkilileri arasında yapılan çalışmalar neticesinde çözüme kavuşturuldu.” diye konuştu.

Öğretmenlerin ders ücreti ne kadar? Ek ders ücreti hesaplama İlginizi Çekebilir Öğretmenlerin ders ücreti ne kadar? Ek ders ücreti hesaplama

Konuya ilişkin yapılan habere tepki gösteren Ağbal, “Allah’a şükürler olsun Hazinemiz de güçlüdür Maliyemiz de güçlüdür. Kimsenin bir kuruşluk ödemesi bir gün bir saat dahi geciktirilmez. Türkiye Cumhuriyeti bütçesi, kamu maliyesi, tarihi boyunca olabildiği en iyi seviyelerinde devam ediyor. İçinde bulunduğumuz dönemi fırsat bilerek siyaseti yalan ve yanlış haberlere dayalı olarak yapanları da toplumun vicdanına bırakıyoruz. Yalan haberlerle bir yere varılamaz.” diye konuştu.

“BUNDAN SONRA AKSAMA OLMAYACAK”

Ödemelerin geciktirilmesinin söz konusu olmadığını vurgulayan Ağbal, bundan sonra hiçbir şekilde aksama olmayacağını belirtti. Ağbal, “Teknik sorunlar fark edildiği andan itibaren karşılıklı konuşularak çözüme kavuşturuldu. Bundan sonra da hiçbir şekilde bu konularda bir aksama olmayacak. Memur-Sen de bu süreçte öğretmenlerimizi gelişmeler hakkında bilgilendirdi. Bugün yine bir sendika yetkilisinin yalan ve uydurma açıklamalarını gördüğüm için açıklama ihtiyacı hissettim. O açıdan şu anda bir sorun kalmış değil.” dedi.  AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...