Sözcü Plus Giriş

Öğretmen Kırtasiye Yardımı-Eğitime Hazırlık Ödeneği nedir? Eğitime hazırlık ödeneği parası ne kadar?

Öğretmen (Kırtasiye) Eğitime Hazırlık Ödeneği hakkında merak edilenleri haberimizde tüm detayları ile bulabilirsiniz... Öğretmen Kırtasiye Yardımı-Eğitime Hazırlık Ödeneği nedir? Öğretmen (Kırtasiye) eğitime hazırlık ödeneği parası ne kadar?

07:47 -
Öğretmen Kırtasiye Yardımı-Eğitime Hazırlık Ödeneği nedir? Eğitime hazırlık ödeneği parası ne kadar?

Öğretmenler, 2018-2019 yılının göreve başlama tarihinin yaklaştığı bu günlerde her yıl eğitim-öğretim yılının eylül ayında ödenen kırtasiye yardımını diğer bir adıyla eğitim-öğretim ödeneğinin miktarını araştırmaya başladılar. Öğretmen Kırtasiye Yardımı-Eğitime Hazırlık Ödeneği nedir? Öğretmen (Kırtasiye) Eğitime Hazırlık Ödeneği Parası Ne Kadar? Hepsi ve daha fazlası haberimizde…

EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ (KIRTASİYE YARDIMI) NEDİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 32. Maddesine göre hazırlık ödeneği, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil) ödenen paradır.

ÖĞRETMEN KIRTASİYE EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ NE KADAR?

2018-2019 eğitim öğretim yılında öğretmenlere ödenecek kırtasiye yardımı-eğitime hazırlık ödeneği, Hükümetle sendikalar arasında yapılan 2017 yılı 4. Toplumsal sözleşme görüşmelerinde 2018-2019 ve 2019-2020 eğitim öğretim yıllarında ödenecek ödeneğin miktarı da belli olmuştu. Buna göre; 2018-2019 Eğitim-öğretim yılının eğitim öğretim ödeneği brüt tutarı 1.130 TL, net tutarı ise “1.121 TL” olacak. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ise 1.180 TL ödenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere verilecek olan bu ödenekle ilgili bilinmesi gereken en önemli husus, öğretmenlerin hizmet süreleri. Bu kapsamda ücretsiz izine ayrılan öğretmenler bu ödeneğin %75’ini, doğum izni için ayrılan öğretmenler ise normal ücretli çalışma sürelerine devam ettiklerinden ödemenin tamamını alabilecekler. Ücretsiz izne yıllık olarak ayrılan öğretmenler ise bu ücretten faydalanamayacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere eğitime hazırlık ödeneğinin ne zaman ödeneceğini, eylül ayının başında resmi yazıyla illere bildiriyor. Ödenek, öğretmenlere en geç ekim ayı sonuna kadar ödenmektedir.

İLGİLİ HABERSözleşmeli öğretmenlik için yapılan açıklama merakları artırdı! Sözleşmeli öğretmenlik alımı ne zaman?Sözleşmeli öğretmenlik için yapılan açıklama merakları artırdı! Sözleşmeli öğretmenlik alımı ne zaman?
Son güncelleme: 09:13 14.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more