Sözcü Plus Giriş

Özel Halk Otobüsü işletmecileri AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın önünde buluştu

İstanbul Özel Halk Otobüsü sahipleri her ay otobüs başına 15 bin TL zarar ettiklerini söyleyerek cuma gününden itibaren kontak kapatacaklarını açıklamıştı. Bugünde AKP İstanbul İl Başkanlığı'nın önünde bir araya gelip haklarını aradılar. İşletme sahipleri saatlerce yağmurun altında bekledi. 

Derin GÖKÇE
16:22 -
Özel Halk Otobüsü işletmecileri AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın önünde buluştu

Dün akşam saatlerinde İstanbul Özel Halk Otobüsü sahipleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldıkları ücretlerin maliyetlerini karşılamadığını belirterek, 15 Temmuz Şehitler Makamı önünde bir araya gelmişti. Bugünde AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın önünde bir araya gelerek aldıkları ücretlerin kendilerine yeterli olmadığını anlatmaya çalıştırlar.

BÜTÇEDE PARA YOK

Sütlüce’deki AKP İstanbul İl Başkanlığı’nda toplandığını ve yağmurun altında saatlerce beklediklerini ifade eden Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Biz bugün burada saat 14:00’da toplanma kararı aldık. Buradan bize yapılan açıklama çok komik geldi. ‘Bütçede para yok’ denildi. Herkese para var da bize mi yok? Biz gerçekten zarar ediyoruz. Yoksa burada böyle saatlerce beklemeyiz. Lütfen sesimizi duysunlar ve bize yardımcı olsunlar.” ifadelerini kullandı.

22222

Foto :Sözcü

54 TANESİ İFLAS ETTİ

2.60 TL'lik biletin sadece 1,40 TL kuruşunun kendilerine verildiğini söyleyen Başkan Çetin, “Biz 2011 yılında 460 işletmeci bu otobüsleri aldık ancak 54 tanesi iflas etti bıraktı. Biz sürekli zarar ediyoruz. Belediyeden görüşecek bir muhatap bile bulamadık. Özel halk otobüsü işletmecileri, belediyeden alınan ücretlerin, taşıma ve yakıt masraflarının çok altında kalması nedeniyle, iflas aşamasına gelinmiştir.” dedi.

İETT’DEN İLK AÇIKLAMA

Cuma günü kontak kapatma haberleri üzerine İETT’den ilk açıklama geldi. Açıklamada işletme sahipleri ile yapılan sözleşme gereğince kontak kapatma gibi bir haklarının olmadığı ve vatandaşın mağdur olmaması için gerekli önlemin alındığını belirtti.

Son güncelleme: 16:26 08.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more