Penta Teknoloji halka arzı erteledi

Yıldız Holding çatısı altında faaliyet gösteren ve teknoloji dağıtıcısı şirketlerinden biri olan Penta Teknoloji, SPK’nın halka arz onayının ardından 10-11 Mayıs tarihlerinde talep toplamaya hazırlanıyordu. Ancak  talebin planlananın altında kalması  nedeniyle Penta Teknoloji'nin halka arzı ertelendi.

Penta Teknoloji halka arzı erteledi

Penta Teknoloji’nin halka arzı planlanan talep tutarının altında talep gelmesi nedeni ile daha ileri bir tarihte tekrar değerlendirilmek üzere ertelendi. Açıklama Gözde Girişim tarafından KAP’a yapıldı.

YÜZDE 44,86 ÇIKMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

Yurtiçinde toplamda 26 aracı kurumun yer aldığı konsorsiyumda, halka arz edilecek şirket paylarının yüzde 30’unun yurt içi bireysel ve kurumsal yatırımcılara, yüzde 70’inin ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilmesi planlanıyor. Penta Teknoloji’nin halka arz sürecinde konsorsiyum liderliğini Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., eş liderliğini ise Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş üstleniyor. Yurt dışı yetkili aracı kurumları WOOD & Company Financial Services a.s. ve BGC Partners Menkul Değerler A.Ş. Ek satış hariç olmak üzere, yüzde 41,53’ü halka arz edilecek şirketin yeterli talep toplaması halinde, halka arz edilen payların yüzde 44,86’ya çıkması öngörülüyor.

REUTERS

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...