Sözcü Plus Giriş

Polisan, bu yılda BIST Sürdürebilirlik Endeksi’nde

Polisan Holding, Ekim 2017 – 2018 dönemi sürdürülebilirlik performansı ile bu yıl da Borsa İstanbul (BIST) Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girmeye hak kazandı.

11:51 -
Polisan, bu yılda BIST Sürdürebilirlik Endeksi’nde

Ekonomik, sosyal ve çevre konularında sürdürülebilirlik performansına büyük önem veren Polisan Holding, Borsa İstanbul adına EIRIS (Ethical Investment Research Services) tarafından uluslararası sürdürülebilirlik kriterlerine göre değerlendirilerek geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Endeks'te yer almayı başardı.

KALICI DEĞERLER YARATMAYA ÇALIŞIYOR

50 şirketin değerlendirme kriterleri yerine getirerek dahil olduğu ve işlem göreceği bu yılki endeks dönemi Kasım 2018-Ekim 2019'u kapsıyor. BIST Sürdürülebilirlik Endeksi, Borsa İstanbul'da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin yer alacağı bir endeks oluşturulmasını, Türkiye'de ve özellikle Borsa İstanbul şirketleri arasında sürdürülebilirlik konusundaki anlayış, bilgi ve uygulamaların artmasını amaçlıyor. Endeks, kurumsal risklerini ve fırsatlarını etkin bir şekilde yöneten şirketlere rekabet avantajı sağlarken, performanslarını yerel ve küresel anlamda karşılaştırma imkanı sunuyor. Polisan Holding CEO'su Erol Mizrahi, Polisan'ın, sürdürülebilirlik kavramını markasına ve hizmetlerine entegre etmeyi benimsediğini, bu yaklaşımla kalıcı değerler yaratmak için çalıştıklarını belirtti.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more