Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alacak! İşte KPSS-2018/5 tercih klavuzu

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 18.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? İşte KPSS-2018/5 tercih klavuzu ve diğer ayrıntılar...

Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alacak! İşte KPSS-2018/5 tercih klavuzu

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Sağlık Bakanlığı'na 18 bin sözleşmeli personel alınacağını duyurmuş “ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmeyle ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde toplam 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.” demişti. Sağlık Bakanlığı da başvurular ile ilgili ayrıntıları paylaştı.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim -Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak. Adaylar tercihlerini, 4–11Haziran2018 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecek. ÖSYM'ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluylagönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaK.

KPSS 2018/5 TERCİH KLAVUZU VE BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN

saglik-bakanligi1saglik-bakanligi2saglik-bakanligi3

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...