Sapro’ya sosyal sorumluluk belgesi

Sapro, sahip olduğu kalite belgelerine SA8000’i de ekledi. Bu belge çalışanların sosyal haklarının korunduğunu ifade ediyor.

Sapro’ya sosyal sorumluluk belgesi

Islak mendil uzmanı Sapro, sahip olduğu belgelerle bu konuda katettiği yolu gözler önüne seriyor. BRC ve IFS belgelerine sahip Türkiye'de tek firma olduğunu iddia eden Sapro, FSC, PEFC ve AISE kalite sertifikaları ile de hem çevreye olan duyarlılık, hem de sürdürebilirlik anlamında tek firma. Sapro, bu belgelere SA8000'i de ekleyerek bu kez sosyal sorumluluk ve çalışanların sosyal haklarının korunması konusunda da öncü olduğunu gösteriyor.

Türkiye'de bu belgeye sahip 10 firma olduğu belirtilirken; Sapro, Türk kozmetik sektöründe bu belgeyi alan ilk firma olduğunu söylüyor.

Sapro, ürün ve hizmetleri ile üretiminin her aşamasında doğal hayatı muhtemel etkilerden koruduğu için de ocak ayında Operational Clean Sweep (OCS) sertifikası ile ödüllendirilmiş ve bu ödülü Türkiye'de alan ilk firma olduğunu ifade ediyor.

1997 yılında Ceyhun Zincirkıran ve Mehmet Gündoğdu ortaklığı ile kurulan ıslak mendil sektörünün lider firması Sapro, İSO'nun açıkladığı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 457, TİM'in açıkladığı İlk 1000 İhracatçı Firması listesinde 221'inci sırada bulunuyordu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...