Şeker fabrikasına ilk talip

Şeker fabrikalarının özelleştirileceğinin açıklanmasının ardından ilk resmi talip belli oldu. Çemaş Döküm Sanayi A.Ş., Kırşehir Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesiyle ilgili çalışma yapıldığını KAP'a bildirdi.

Şeker fabrikasına ilk talip

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) 14 şeker fabrikasının satış yöntemiyle özelleştirilmesi için ihale açmasının ardından, ilk talip belli oldu. Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Kırşehir Şeker Fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili dosyanın Özelleştirme Dairesinden alınması ve fabrikanın satın alınmasına yönelik tetkikat ve çalışma yapma konusunda Genel Müdür Hüseyin Özel’in yetkilendirildiğini duyurdu.

Şirketten tarafından KAP’a yapılan açıklama şu şekilde

Bugün toplanan Şirketimiz Yönetim Kurulu; Döküm ve İşleme Fabrikalarımızın kurulu olduğu Kırşehir’de mukim Kırşehir Şeker Fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili dosyanın Özelleştirme Dairesinden alınması ve işbu fabrikanın satın alınmasına yönelik tetkikat ve çalışma yapma konusunda Genel Müdürümüz Sn. Hüseyin Özel’in yetkilendirilmesine karar vermiştir.

Saygılarımızla,

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş.

44444

Türkiye'nin şeker fabrikaları özelleştiriliyor İlginizi Çekebilir Türkiye'nin şeker fabrikaları özelleştiriliyor
GEÇİCİ TEMİNAT TUTARLARIİhalelere gerçek ve tüzel kişiler ile yatırım fonları ve ortak girişim grupları katılabilecek. Pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.Geçici teminat tutarları ayrı ayrı olmak üzere; Erzincan, Erzurum, Kastamonu, Alpullu, Elbistan ve Muş fabrikaları için 3 milyon TL, Bor, Kırşehir, Yozgat ve Burdur fabrikaları için 4 milyon TL, Çorum, Ilgın, Turhal ve Afyon fabrikaları için 5 milyon TL olarak belirlenmişti.

Cumhuriyet'in mirası şeker fabrikalarının hikayesi İlginizi Çekebilir Cumhuriyet'in mirası şeker fabrikalarının hikayesi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...