Sevgililer gününe bir gün kala mezatta çiçek bitti

14 Şubat sevgililer gününe bir gün kala mezatlarda çiçek bitti. Sadece İstanbul Ayazağa'da iki günde 9 milyon dal çiçek satıldı. Mezat Başkanı Muammer Yazıcı "çiçek fiyatları sevgililer gününde değişmeyecek" dedi.

Sevgililer gününe bir gün kala mezatta çiçek bitti

Renk renk çiçekler tezgahlardaki yerini almadan çiçek mezatlarında kıyasıya bir rekabet başlıyor. Normal günlerde sabah 09.00’da başlayan çiçek mezatı Akşam 18.00’da son buluyor. Ancak bugün durum daha farklı oldu. İstanbul Ayazağa’daki çiçek mezatı 09.00 da başladı 12.00’da sona erdi. Sevgililer günü arefesinde yoğun talep nedeniyle mezatlarda çiçek bitti. İki günde mezatta 9 milyon dal çiçek satıldı. 9 milyon çiçeğin 2 milyonunu ise güller oluşturuyor.

BU SENE ZAM YOK

Mezat ve fiyatlarla ilgili bilgi almak için Mezat Başkanı Muammer Yazıcı’yı aradık. Kış mevsiminin sıcak geçmesi nedeniyle çiçek oranında % 30 civarında bir artış gözlendiğini belirten Yazıcı, çiçekçi esnafıyla yapılan görüşmeler neticesinde bu yıl çiçeklerin zamlı fiyattan satılmayacağını, bu özel günün hafta içine denk gelmesi ve havanın güzel olması nedeniyle satışların da iyi olacağını söyledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...