SGK soyadı değişikliği nasıl yapılır? 2018 SGK soyadı değişikliği dilekçe örneği

SGK soyadı değişikliği işlemi için dilekçe ile başvuru dönemi artık geride kaldı artık internetten SSK, SGK soyadı değişikliği yapılabiliyor. Peki, SGK soyadı değişikliği nasıl yapılır? SGK soyadı değişikliği dilekçe örneği... Hepsi ve daha fazlası haberimizde...

SGK soyadı değişikliği nasıl yapılır? 2018 SGK soyadı değişikliği dilekçe örneği

Evlenme ya da boşanma sonrasında meydana gelen soyadı değişikliğini, SGK herhangi bir talep olmadan kayıtlı bulunan soyadını değiştirmiyor. Soyadınızdaki değişikliği SGK sisteminde de yapmanız için resmi olarak talep oluşturulması gerekiyor. Soyadı değişiklik talebi için dilekçeniz, evlilik cüzdanı fotokopisi ve nüfus kayıt örneğiyle beraber bağlı olduğunuz Toplumsal Güvenlik il/Merkez Müdürlüğü'nün sigortalama servisine başvurmak gerekmektedir.

SGK SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

Ancak 2017 yılından itibaren soyadı değişiklikleri internet üzerinden de kolaylıkla yapılabiliyor. Kuruma gitmeden elektronik ortamdan başvurmak daha avantajlı bir yol olsa da sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmamaktadır. Genel olarak bilinen mevcut yöntemler seçiliyor. Şimdi, internetten SSK SGK soyadı değişikliği nasıl yapılır? kısaca anlatmaya çalışalım…

Öncelikle bilinmesi gereken bir husus var; Soyadı değişikliği genel değil lokal bir işlemdir. Yani, İstanbul da yaşayan ile İzmir de yaşayan kişi aynı sistem üzerinden soyadı değişikliği başvurusunda bulunamaz. Her ilin SGK soyadı değişikliği farklı farklı yapılmaktadır. Ve her ilin SGK sitesinde bu değiştirme sayfası bulunmaktadır. Şimdi tek yapmanız gereken bağlı bulunduğunuz ilin SGK sayfasına girerek ekranınıza gelen formu doğru doldurmak ve göndermek.

(http://www.istanbulsgk.gov.tr/form/surname_change)

Kadın vatandaşların başvuruları sonrasında cep telefonlarına işleminin yapılıp yapılmadığına dair mesaj gönderilecek.

İşleminizin sonucunu hizmet dökümü sayfanızda yer alan Tescil Kaydı Tespiti sayfasından da kontrol edebilirsiniz.

Not: Yukarıdaki bağlantı linki İstanbul SGK soyadı değişikliği ile ilgilidir. İşleminizin bağlı bulunduğunuz ile göre yapılması gerektiğini unutmamanınızı bir kez daha hatırlatalım.

SGK SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

SGK soyadı değişikliği dilekçe örneği aşağıdaki gibidir.

Toplumsal Güvenlik Kurumu Başkanlığı …..Toplumsal Güvenlik il Müdürlüğü ……..Toplumsal Güvenlik Merkez Müdürlüğüne
…… Sigortalı sicil numarası ile …… kurumda çalışmaktayım. ……. Evlenme / Boşanma dan…… dolayı kimlik bililerimde değişim olmuştur. Kimlik bilgilerimde oluşan değişikliklerin kayıtlarınızdan düzeltilmesini arz ederim. Lüzumlu belgeleri kurumunuza teslim ettim. Saygılarımla..

Tarih:../../..

Adı/Soyadı:

TC No:

İmza:

Ek:
1. Evlenme Cüzdanı fotokopisi
2. Nüfus Kayıt Örneği

SGK aktivasyon nedir? SGK aktivasyon için gerekli belgeler nelerdir? İlginizi Çekebilir SGK aktivasyon nedir? SGK aktivasyon için gerekli belgeler nelerdir? SGK evrak kapandı ne demek? Tahsis numarası ne işe yarar? İlginizi Çekebilir SGK evrak kapandı ne demek? Tahsis numarası ne işe yarar?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...