Şimşek’ten önemli açıklama: Atilla davası…

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Reuters ile yaptığı söyleşinin bankacılık sektörüne ilişkin bölümünde "ABD'deki Atilla davasının bankacılık için bir belirsizlik kaynağı olduğu net" ifadelerini kullandı. Şimşek, "Bankacılık için bir risk görmüyoruz." dedi.

Şimşek’ten önemli açıklama: Atilla davası…

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Reuters’a açıklamalarda bulundu. Şimşek açıklamasının bankacılık sektörüne ilişkin kısmında, “ABD’deki Atilla davasının (bankacılık için) bir belirsizlik kaynağı olduğu net” ifadelerini kullandı.

“Şu ana kadar Halk Bankası dışında ABD Adalet Bakanlığı ve ABD Hazinesi’nden bir talep, inceleme söz konusu değil” diyen Mehmet Şimşek, “(Atilla davası kapsamında) bankacılık için bir risk görmüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Hakan Atilla davasında jüri karar verdi! İlginizi Çekebilir Hakan Atilla davasında jüri karar verdi!

Kredi mevduat oranının yüzde 125’in üzerine çıkmasının bir miktar baskı yarattığını söyleyen Mehmet Şimşek, “Fon yaratmadaki baskıyı azaltmak için atıl durumdaki altınları sisteme kazandırma çabamız sürecek, Ziraat Bankası aracılığıyla yapılacak ihraçlar devam edecek. Türkiye’ye fon aktarımında köprü olacak bankaların Türkiye’ye gelmesini teşvik ediyoruz, bu devam edecek” ifadelerini kullandı.

REUTERS

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...