Reklamsız Sözcü

Şirketi profesyonel ekibe emanet etti

“Bakanlığı askerlik vazifesi gibi görüyorum” diyen Mehmet Ersoy, ETS Grubu’nu profesyonel yönetime bıraktı. Yeni yönetim kurulu başkanı Coşkun Tünay oldu.

Sayime BAŞÇI
android-time 03:00
Şirketi profesyonel ekibe emanet etti
“Bakanlığı askerlik vazifesi gibi görüyorum” diyen Mehmet Ersoy, ETS Grubu’nu profesyonel yönetime bıraktı. Yeni yönetim kurulu başkanı Coşkun Tünay oldu.

Sahibi olduğu ETS Grubu'nu “Ben bunu askerlik vazifesi gibi görüyorum. Benim siyasi bir kimliğim yok. Alnımın akıyla girip alnımın akıyla çıkmak istiyorum” sözleriyle profesyonel yöneticilere bırakan Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un ardından şirket, yeni yönetim yapısını belirledi. Yaklaşık 8 ay önce çalışmalarına başlanan icra kurulunun ön planda olduğu yeni yönetim stratejisini oluşturduklarını kaydeden ETS Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Tünay, 5 yıllık eylem planlarına sadık kalarak yollarına devam edeceklerini açıkladı.

MARATON KOŞUCUSUYUZ

Yeni dönem planlarını aktarmak üzere dün İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında konuşan Tünay, 8 ay önce yeni bir yönetim stratejisi için çalışmalara başladıklarını ve Güreli Danışmanlık ile birlikte yapılan çalışmalar sonunda icra kurulunun devreye girdiğini aktardı. Yaklaşık 20 yıldır grup içinde çalıştığını kaydeden Tünay, “Tek ortaklı şirketlerde yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için böyle bir yapılanma sürecine girmiştik. Ortada çok büyük bir grup var. Eski sistemde şirket sahibi herhangi bir sağlık sorunu yaşasa dahi problemler ortaya çıkabilirdi. Bu yüzden daha Mehmet Ersoy bakan olmadan önce böyle bir yapılanma kararı alınmıştı. Yeni sistemde artık yönetim kurulu başkanı benim. İki de yönetim kurulu başkan yardımcımız bulunuyor” bilgisini verdi.

Eskiden İcra kurulunda her salı toplantılarla kararların alındığını kaydeden Tünay, eskiden Mehmet Ersoy'da olan son kararın artık icra kurulunda olduğunu belirtti. 40 milyon dolarlık yatırımla tamamlanan Anadolu Yakası'ndaki yeni binalarına taşındıklarını dile getiren Tünay, “Planlarımızı 5'er yıllık yapıyoruz. 2020- 2025 planına başlamıştık. 853 bordrolu personelimiz var. Her zaman otel ve yeni yatırım planlarımız var. Biz hep 5'er yıllık çalıştık. Bu da bizim önümüzü vizyonumuzu çok açtı; hep maraton koştuk 100 metre koşucusu olmadık” diye konuştu.

Mehmet Ersoy'un (solda) görevini devralan Coşkun Tünay, “Son karar artık icra kurulunda” dedi.

Mehmet Ersoy'un (solda) görevini devralan Coşkun Tünay, “Son karar artık icra kurulunda” dedi.

Otel fiyatları yüzde 25 arttı

Bu yılı yüzde 15'lik büyüme hedefi ile tamamlayacaklarını dile getiren ETS Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Özbek, “Geçen yıl 1 milyon 650 bin kişiye hizmet verdik. Bu yılki hedefimiz 2 milyon. Bunun 1 milyon 650 bininin yurtiçindeki tatillerden geleceğini tahmin ediyoruz. Geri kalanının ise yurtdışı, kruvaziyer ve KKTC turlarından oluşmasını bekliyoruz” dedi. Seçimler ve kurlardaki artıştan dolayı talebin azaldığı günler olduğunu vurgulayan Özbek, “Buna rağmen hedeflerimizi yakalayacağımıza inanıyoruz. Kur artışı nedeniyle yurtiçindeki otellerde de yüzde 25'e varan fiyat artışları oluştu. Yurtdışından talep artınca da otellerin fiyatı yükseldi. Yurtdışı tatillerinin kurlardaki yükselişten dolayı ertelenebileceği düşünülse de yurtdışı turlarındaki büyüme hedefimiz olan yüzde 20'ye çok yakınız. Geçen yıla göre büyüme oranımız yüzde 17-18'lerde. Ancak talep daha çok vizesiz turlara kaydı” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:3101.08.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more