Sözcü Plus Giriş

Erdoğan Demirören vefat etti

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören (79) vefat etti. Demirören son bir yıldır rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 11:04, 03/09/2018
Erdoğan Demirören vefat etti

28 Ağustos 1938 tarihinde doğan Erdoğan Demirören babası Şükrü Demirören’in vefatı sonrası 1957 yılında aile işlerini devraldı.

Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz gibi markalarla enerji sektöründe uzun yıllardır bulunan iş adamı Tülin Demirören ile evli ve üç çocuk babası. Demirören Haber Ajansı Erdoğan Demirören’in hayata gözlerini yumduğunu duyurdu.

Erdoğan Demirören 9 Nisan tarihinde Hürriyet Gazetesi'nin devir teslim törenindeyken... Fotoğraf: Depo Photos

Erdoğan Demirören 9 Nisan tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin devir teslim törenindeyken… Fotoğraf: Depo Photos

ERDOĞAN: HER ZAMAN YAD EDİLECEKTİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demirören’in vefatının ardından, “Çalışma hayatında önemli başarılara imza atan kıymetli sanayici ve iş adamı Erdoğan Demirören Her zaman yad edilecektir” ifadesini kullandı.

AKŞENER: ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatı dolayısıyla açıklamada bulundu. Akşener, “Erdoğan Bey çok eskiden tanıdığım bir insandı. İyi bir insandı. Allah mekanını cennet etsin” dedi.

Demirören en son Doğan Medya’yı Demirören Holding bünyesine katmasıyla adından söz ettirmişti. Doğan Medya’nın Demirören Medya ismini aldı. Şirket bünyesinde Hürriyet Gazetesi, Kanal D, Doğan Haber Ajansı ve CNN Türk gibi medya kuruluşları bulunuyor. Öte yandan Total Türkiye’yi de Demirören Grubu işletiyor.

Tarihten bir kare... Rahmetli Sakıp Sabancı Erdoğan Demirören'in gömleğinin yakasını ilikliyor. Tarih: 1996 Yer: Kemer

Tarihten bir kare… Rahmetli Sakıp Sabancı Erdoğan Demirören’in gömleğinin yakasını ilikliyor. Tarih: 1996 Yer: Kemer Depo Photos

DEMİRÖREN’E AİT ŞİRKETLER

Erdoğan Demirören’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Demirören Holding bünyesinde şu şirketler bulunuyor:

LPG Gurubu: Milangaz LPG Dağıtım Tic. ve San AŞ., Milangaz AŞ., Likidgaz A.Ş., Mutfakgaz A.Ş., Güneşgaz A.Ş: LPG depolama ve dağıtım şirketlerini bünyesinde bulunduran bu grup, Türkiye sathında 24 dolum tesisi , 40 bin ton stoklama kapasitesi , 2950 adet ana bayisi ile 450 bin tona ulaşan satış potansiyeline sahip. Bunun yanında 195 adet tır , tank ve treylerinden oluşan nakliye filosu ile hizmeti sürmekte.

İlginizi ÇekebilirErdoğan Demirören'in cenazesi pazar günüErdoğan Demirören'in cenazesi pazar günü

 

Demirören Tüp İmalat A.Ş: LPG Tevzi Şirketlerinin, çeşitli ebattaki tüp ihtiyaçlarını, gerekse bu tüplerin vana ve subap ihtiyaçlarına cevap vermek gayesi ile İzmir/Bornova`da faaliyetlerinin sürdürüyor.

Parsat A.Ş.: İstanbul/Avcılar’da bulunan ve otomotiv yan sanayinin önde gelen kuruluşlarından olan Parsat Piston San. ve Tic. A.Ş. Alman Kolbenschmidt Lisansı ve işbirliği ile 1970 yılından bu yana çeşitli ebatta üretilen pistonlarla gerek iç piyasaya gerekse ihracaata pazarlanmaktadır .

Ata Eğitim A.Ş.: İstanbul Balmumcu`da bulunan kendi binasında hizmet vermekte olan Özel Ata Lisesi, anaokulu, ilköğretim ve lise bölümlerinde faaliyet göstermektedir .

İzmir'deki bir etkinliğe destek olmak için gelen iş adamı Erdoğan Demirören'e İzmir Valisi Erol Çakır katkılarından dolayı şilt verip teşekkür etti. Yıl: 1996 Fotoğraf: Depo Photos

İzmir’deki bir etkinliğe destek olmak için gelen iş adamı Erdoğan Demirören’e İzmir Valisi Erol Çakır katkılarından dolayı şilt verip teşekkür etti. Yıl: 1996 Fotoğraf: Depo Photos

Yayınlanma Tarihi:10:27,