Sözcü Plus Giriş

Yemek kartlarında komisyon düşüyor

TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl yemek kartlarıyla ilgili sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada.,yemek kartlarından alınan yüzde 10’luk komisyonun düşeceğini. İlerleyen haftalarda bakanlığın bunu açıklayacağını söyledi.

Derin GÖKÇE
09:55 -
Yemek kartlarında komisyon düşüyor

Milyonlarca restoran ve lokanta sahibini yakından ilgilendiren yemek kartlarıyla ilgili önemli bir açıklamada TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl’den geldi. Bingöl yemek kartı firmalarının yüksek komisyon oranlarını ilerleyen haftalarca düşüreceğini ve bununla ilgili haberinde bakanlıktan açıklanacağını söyledi. Geçtiğimiz günlerde de  yapılan çalışmayla yemek kartlarının, market alışverişleri gibi yemek sektörü dışındaki sektörlerde kullanılmasının önüne geçiliyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yaptığı son dakika açıklamasında “Düzenlemelere uymayanlar hakkında yaptırım öngörülüyor” dedi.

TARAFLAR BİR ARAYA GELDİ

Yemek kartları ile ilgili komisyon tutarlarının yüksek meblağlara varması nedeniyle piyasada sıkıntının olduğunu hatırlatan Bakan Tüfenkci, “Bununla ilgili mevzuat noktasında bazı eksiklikler vardı ama mevzuat çıkartmadan neler yapılabilir diye konuştuk. Arkadaşlarımız tarafları bir araya getirerek teknik anlamda çalışmalarını sürdürdü ve bu çalışmalarda artık sona gelindi. Yapılan çalışmalar piyasanın sağlıklı işlemesini sağlamak bakımından son derece önemli ve bu çalışmaları önümüzdeki günlerde kamuoyu görüşüne sunacağız” dedi.

Son güncelleme: 09:09 14.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more