Spotify’a 1.6 milyar dolarlık dava

İsveç merkezli Spotify, kullanıcılarına sunduğu şarkılarda yaşanan telif problemi nedeniyle 1.6 milyar dolarlık tazminat davası ile karşı karşıya.

Spotify’a 1.6 milyar dolarlık dava

CNBC’de yer alan habere göre, Wixen Music Publishing Inc, Stream müzik platformu Spotify’a Tom Petty, Neil Young ve Doors’un şarkıları da dahil olmak üzere, müzik yayıncısına lisans ve tazminat ödemeden binlerce şarkıyı kulladığı iddiasıyla geçtiğimiz hafta dava açtı. Söz konusu davanın tutarı ise 1.6 milyar dolar.

Spotify Wixen’dan şarkıyı çoğaltmasına ve dağıtmasına izin veren doğrudan veya zorun bir lisans almayı başaramadı. Spotify ise konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Spotify, Game of Thrones'un en çok dinlenenlerini açıkladı İlginizi Çekebilir Spotify, Game of Thrones'un en çok dinlenenlerini açıkladı
Mayıs ayında da ebenzer bir durumla karşı karşıya kalan İsveç merkezli Spotify, kullanıcılarına sunduğu bazı şarkılar için telif ücreti ödemeyi ihmal ettiği gerekçesile 43 milyon dolardan fazla ödeme yapmayı kabul etmişti.Spotify, geçtiğimiz bir kaç ayda borsada en az yüzde 20 değer kazandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...