Sözcü Plus Giriş

Taksi plakalarına vergi muafiyeti geldi, davalar düşecek

Bundan böyle elinde taksi plakası olan plakasını satarken yaşanan değer artışından dolayı vergi ödemeyecek. Yasa Meclis'ten geçerken muhalefet mevcut ekonomik durumda taksilere getirilen bu vergi muafiyetini eleştirdi.

09:53 -
Taksi plakalarına vergi muafiyeti geldi, davalar düşecek

Habertürk Gazetesi’nden Murat Gürgen’in haberine göre;  Katma Değer Vergisi’nde değişiklik öngören kanun tasarısı önceki gece kabul edilirken “Taksi plakalarının değer artışından vergi alınmamasına yönelik düzenlemeye UBER tartışmaları da anımsatılarak itiraz edildi.

MEVCUT DAVALAR DÜŞÜRÜLÜYOR

Hükümet plaka alım satımındaki değer artışından vergi alınmaması ve eski düzenlemeyi KDV’yi de kapsayacak şekilde genişletti. TBMM’de kabul edilen yasada taksi plakalarından değer artışı vergisi alınmamasını mevcut davaların düşürülmesini düzenleyen madde kabul edildi.

 

Taksi dolmuş minibüs ve umum servislere ait ticari plakaların yasanın yürürlüğe girdiği tarihten önce elden çıkarıldığında doğan kazançlara ilgili çıkartılan gelir vergisi borçlarının silinmesine dair plan ve bütçe komisyonunda kabul edilen düzenleme verilen önergeyle KDV dahil diğer vergiler de kapsayacak şekilde genişletildi.

İLGİLİ HABERTaksicilerden UBER eylemiTaksicilerden UBER eylemi
Son güncelleme: 13:01 31.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more