Taşeron başvuru sonuçları açıklandı mı? Taşeron başvuru sonuçları sonrası işlemler neler?

Geçtiğimiz günlerde taşeron başvurularını tamamlayan çalışanlar şimdi sonuçlara odaklandı. Taşeron başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihler farklı kurumlara göre farklılıklar içeriyor. Taşeron başvuru sonuçları nereden sorgulanacak ve sonuçlar en son ne zaman açıklanacak? İşte taşeron başvurularının beklenen sonuçları hakkında merak edilenler...

Taşeron başvuru sonuçları açıklandı mı? Taşeron başvuru sonuçları sonrası işlemler neler?

Taşeron başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak ve taşeron işçiler ne zaman sınava girecek? Taşeron işçisi başvuru sonrasında sınava ne zaman girecek ve taşeron sınavında ne tür sorular sorulacak? İşte taşeron işçisinin kadro durumuyla ilgili merak edilen ayrıntılar…

TAŞERON SONUÇLARI NEREDEN KONTROL EDİLECEK?

Taşeron işçisinin başvuruları sonrasında belirlenen sonuçlar nereden ilan edilecek? Taşeron başvuru sonuçları çalışanların bağlı bulundukları kurumlar üzerinden yayınlanacak. Bazı kurumlar şimiden sonuçları yayınladı, bağlı olduğunuz kurumun internet sitesini inceleyerek sonuçların açıklanıp açıklanmadığını görebilirsiniz.

taseron-isci-880

TAŞERON İŞÇİSİ BU SORULARA CEVAP ARIYOR

50 bin kamuda çalışanının gireceği taşeron sınavı nasıl olacak? Taşeron işçilere hangi soru sorulacak sınav KPSS gibi mi olacak? Geçtiğimiz günlerde taşeron sınavı için başvuru yapan binlerce aday şimdide gözünü sınav ile ilgili detaylar çevirdi. Taşeron sınavı nasıl olacak?

TAŞERON SINAVI NASIL OLACAK?

Kadroya geçişin önemli aşamalarından olan yazılı sınav, sınav kurulu tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilecek, en az 50 puan alanlar başarılı sayılacak ve en geç 2 Nisan’a kadar kadroya geçirilecek. Düzenlemenin kapsadığı taşeron işçilerin, yarın mesai bitimine kadar çalıştıkları işyerlerinin ilgili birimlerine başvuru formu ve dilekçeyle müracaat etmesi gerekecek. Şartları karşılamalarına rağmen söz konusu süre içerisinde başvurmayanların kadroya geçiş hakları yanacak. Taşeronların 90 gün içinde sonuçlandırılacak. Sınavlar 3 ile 22 Mart arasında gerçekleştirilecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...