Sözcü Plus Giriş

Taşeron kadro sınav sonuçlarını açıklayan kurumlar hangileri? İşte taşeron işçilerle ilgili ayrıntılar ve son durum.

Bugün itibari İle taşeron kadro sınavı sonuçları açıklanan kurumlar hangileri? sorusu yavaş yavaş yanıt bulmaya başladı. Binlerce aday kurumların taşeron kadro sınavlarına yavaş yavaş alınmaya başlandı. İşte taşerona kadro sınavında kaç puan alınmalı ve sınav sonrası yapılacaklar ve ayrıntılar...

10:16 -
Taşeron kadro sınav sonuçlarını açıklayan kurumlar hangileri? İşte taşeron işçilerle ilgili ayrıntılar ve son durum.

Taşeron kadro düzenlemesinde 2 Ocak 2018 tarihi itibari ile başlayan süreçte yavaş yavaş sona yaklaşılıyor. Adaylara Mart ayı itibari ile başvuru sonuçlarının açıklanması ile yazılı yada sözlü sınavları yapılmaya başlandı. Bazı kurumlar sınavları değerlendirerek sonuçları duyurmaya başladılar. İşte Hangi kurumlar yada bakanlıklar taşeron kadro sınavını açıkladı? sorusunun yanıtı…

TAŞERON SINAVINDA NELER SORULACAK?

Kadro sınavı, kurumların kendi bünyesinde yapılacağı için sorular da kuruma göre ve alım yapılacak pozisyonda çalışan ve kadroya geçtiğinde aynı pozisyonda çalışmaya devam edecek olan personelin bilgisi ve yetkinliğine dayalı olacak.

SINAVIN İÇERİĞİ HAKKINDA…

Yönetmeliğe göre, kadroya geçiş sınavlarında uygulanacak yöntemi bakanlıklarda bakan, diğer idarelerde ise ilgili idarenin üst düzey yöneticisi belirleyecek. Çalışanlara, görev yaptıkları alana göre, farklı yöntemlerle de sınav yapılabilecek.

taşeron sözcü ile ilgili görsel sonucu

TAŞERON SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın taşeron düzenlemesi için oluşturduğu “ww.altisveren.org” internet sitesinde yer alan takvime göre taşeron sınav sonuçlarının 27 Mart – 31 Mart 2018 tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

TAŞERON KADROYA GEÇİŞ SINAVINDA GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN ALINMALI?

Sınavın yazılı ve sözlü sınav şeklinde yapılması halinde, adayın sürekli işçi kadrosuna geçirilebilmesi için yazılı sınavdan en az elli (50) puan alması, sözlü sınavda da başarılı bulunması şart olacak.

SINAV SONRASI NELER OLACAK?

Sınavın uygulanmasının ardından sınav kuruluna itiraz 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanını ise 27-31 Mart tarihlerinde yapılacak. Bu tarihler tavsiye niteliği taşıdığından değişkenlik gösterebilecek. Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

TAŞERONA KADRO SINAV SONUÇLARINI AÇIKLAYAN KURUMLAR

İçişleri Bakanlığı 

Ulaştırma Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK

Dışişleri Bakanlığı

Konya Orman Genel Müdürlüğü

İzmir Valiliği

İŞKUR

Diyanet İşleri Başkanlığı

NOT: Kadro sınav sonuçları listelerine ilgili kurumların internet sitelerinden ulaşabilirsiniz..

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more