Taşeron kadro sınavı ne zaman ve hangi konulardan yapılacak? Taşeron işçilerle ilgili son haberler…

Kamuda, yedi yüz bine yakın taşeron işçiyi ilgilendiren önemli gelişmeler yaşanıyor. Çalışmakta olduğu kuruma kadrolu olarak geçmek isteyen taşeron işçiler önce kesin listelerin yayınlanmasını, daha sonra ise sınav hakkı olup olmadığını öğrenecek. Peki Taşeron kadro sınavı ne zaman ve hangi konulardan yapılacak? İşte ayrıntılar...

Taşeron kadro sınavı ne zaman ve hangi konulardan yapılacak? Taşeron işçilerle ilgili son haberler…

Taşeron işçilerden kesin listede başvurusu kabul edilenlerin katılabileceği taşeron kadro sınavı, çalışanın kamu kurumunda hizmet verdiği alan üzerinden gerçekleşecek. Bu doğrultuda taşeron kadro sınavı ne zaman ve hangi konularda yapılacak? soruları da işçilerin en çok merak ettiği sorular arasında. İşte bu soruların yanıtı ve taşeron işçilerle ilgili gelişmeler…

TAŞERON KADRO SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Taşeron işçilerin kadro sınavı, her kurumun sınavını kendi bünyesinde gerçekleştirecek olması dolayısıyla farklı tarihlerde gerçekleşebilecek. Resmi Gazete’de yer alan takvimde tavsiye edilen 3-22 Mart tarih aralığı, çoğu kurum tarafından baz alınacak. Ancak 21-23 Şubat tarihinde yapması gereken itiraz sürecini yetiştiremeyen ve kesin listeyi geç yayımlayan kurumların, sınav sürecini bu tarih aralığının dışında gerçekleştirmesi beklenebilir.

İstanbul'da 8.969 taşeron işçi açıkta kaldı! İlginizi Çekebilir İstanbul'da 8.969 taşeron işçi açıkta kaldı!

TAŞERONA KADRODA SINAV KONULARI HANGİLERİ?

Kadro sınavı, kurumların kendi bünyesinde yapılacağı için sorular da halihazırda bu pozisyonda çalışan ve kadroya geçtiğinde aynı pozisyonda çalışmaya devam edecek olan personelin yetkinliğine dayalı olacak.

taŞERON SÖZCÜ ile ilgili görsel sonucu

Süreçle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na yöneltilen “Yaptığı işle alakalı bir sınava mı girilecek?” sorusuna, “Yaptıkları işle alakalı olacak. Bunun detaylarını, Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı ile oluşturacağız.” cevabı da ilgili pozisyonun liyakata dayalı olduğunu gösteriyor.

Yapılacak olan sınavda en az 50 puan almak ise başarılı sayılabilmek için yeterli olacak.

SINAV SONRASI SÜREÇ…

Sınavın uygulanmasının ardından sınav kuruluna itiraz 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanını ise 27-31 Mart tarihlerinde yapılacak. Bu tarihler tavsiye niteliği taşıdığından değişkenlik gösterebilecek. Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan’a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

Taşeronda şoföre marka ayrımı! İlginizi Çekebilir Taşeronda şoföre marka ayrımı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...