Sözcü Plus Giriş

Taşeron kadroya geçiş sınavında kaç puan alınması gerekiyor? Sınav soruları nasıl olacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Taşeron işçilerin yapılacak sınavla ilgili soruları yavaş yavaş yanıtlanıyor. On binlerce işçinin büyük merakla beklediği sınavda kaç puan alınması gerekiyor? Sınavın içeriğinde neler olacak? İşte taşeron işçilerin gireceği sınava dair ayrıntılar ve merak edilen soruların yanıtları..

09:24 -
Taşeron kadroya geçiş sınavında kaç puan alınması gerekiyor? Sınav soruları nasıl olacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Taşeron işçilerin heyecanla beklediği sınava ne kadar kaldı? Sınavda ne tip sorular sorulacak? Kadro sınav sonrası ne olacak? Sınavda neler sorulacak? gibi işçilerin merak ettiği sorulara ait tüm yanıtları haberimizde bulacaksınız. İşte ayrıntılar…

SINAVDA NELER SORULACAK?

Kadro sınavı, kurumların kendi bünyesinde yapılacağı için sorular da kuruma göre ve alım yapılacak pozisyonda çalışan ve kadroya geçtiğinde aynı pozisyonda çalışmaya devam edecek olan personelin bilgisi ve yetkinliğine dayalı olacak.

SINAVIN İÇERİĞİ HAKKINDA…

Yönetmeliğe göre, kadroya geçiş sınavlarında uygulanacak yöntemi bakanlıklarda bakan, diğer idarelerde ise ilgili idarenin üst düzey yöneticisi belirleyecek. Çalışanlara, görev yaptıkları alana göre, farklı yöntemlerle de sınav yapılabilecek.

taseron-son-durum

TAŞERON SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın taşeron düzenlemesi için oluşturduğu “ww.altisveren.org” internet sitesinde yer alan takvime göre taşeron sınav sonuçlarının 27 Mart – 31 Mart 2018 tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

TAŞERON KADROYA GEÇİŞ SINAVINDA GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN ALINMALI?

Sınavın yazılı ve sözlü sınav şeklinde yapılması halinde, adayın sürekli işçi kadrosuna geçirilebilmesi için yazılı sınavdan en az elli (50) puan alması, sözlü sınavda da başarılı bulunması şart olacak.

TAŞERONA KADRO SINAVI SONRASI NE OLACAK?

Sınavın uygulanmasının ardından sınav kuruluna itiraz 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanını ise 27-31 Mart tarihlerinde yapılacak. Bu tarihler tavsiye niteliği taşıdığından değişkenlik gösterebilecek. Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more