Sözcü Plus Giriş

TBB’den 1 Ağustos’tan sonra çekilen krediler için müjde

Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) yapılan açıklamada, "Bankalarımız bu kapsamda firmalara 1 Ağustos'tan sonra yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında 10 Ekim'den itibaren vade sonunu beklemeden yüzde 10 indirim yapacaklar" ifadelerine yer verildi.

23:42 -
TBB’den 1 Ağustos’tan sonra çekilen krediler için müjde

TBB’den yapılan açıklamada ağustos-eylül aylarında bankalarca firmalara kullandırılan TL nakit kredilerin bir kısmında uygulanan faiz oranlarının yüksekte kaldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERAlbayrak açıkladı! Kredilere yüzde 10 faiz indirimiAlbayrak açıkladı! Kredilere yüzde 10 faiz indirimi

10 EKİM’DEN İTİBAREN YÜZDE 10 İNDİRİM

Eylül sonu itibarıyla mevduat ve kredi piyasalarında daha stabil bir döneme girildiğini vurgulana açıklamada, şunlar kaydedildi:”Bugün diğer sektörler gibi bankacılık sektörü de enflasyonla mücadeleye destek verdi. Bankalarımız bu kapsamda firmalara 1 Ağustos’tan sonra yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında 10 Ekim’den itibaren vade sonunu beklemeden yüzde 10 indirim yapacaklar. Bu dönem için bir faiz iadesi söz konusu olmayacak. Yarından itibaren yüzde 10’luk bir faiz indirimi söz konusu olacak. Örneğin, ağustosta bir firmaya yüzde 40 faiz oranında kullandırılan kredi, yarından itibaren yüzde 10 indirimle, yüzde 36’ya inecek.” AAİLGİLİ HABERBerat Albayrak enflasyon programını açıkladı! İşte alınacak önlemlerBerat Albayrak enflasyon programını açıkladı! İşte alınacak önlemler

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 23:50 09.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more