Sözcü Plus Giriş

Turkcell’den paylaşım kotası açıklaması

Turkcell cep telefonundan internet paylaşımı için yeni bir açıklama yaptı. Buna göre internet paketinin içindeki data paylaşımında ücret alınmayacak. Kotanın aşılması durumunda 9 TL'yi 2 GB'lık paylaşım kotası satın alınacak. Paylaşım kotası ile cep telefonundan internete girilemeyecek. Sadece veri paylaşımı yapılabilecek. Yani Turkcell'de kota aşımı sonrası internet paylaşmak ekstra ücretli oldu!

Sozcu.com.tr
13:51 -
Turkcell’den paylaşım kotası açıklaması

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre Hızlı Giriş sistemi üzerinden kayıt olarak cepten internet paylaşımı yapılabilecek. Bu paylaşım için kota dışı ek bir ücret alınmayacak. Fakat normal kota bittiğinde internet paylaşmak için 9 TL’ye 2 GB’lık kota satın alınacak. Satın alınan kota ile cep telefonundan internete girilemeyecek, sadece internet paylaşımı yapılabilecek.

Turkcell’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Turkcell olarak öncelikli amacımız müşterilerimizin değişen kullanım alışkanlıkları ile aynı doğrultuda gelişen yeni taleplerine uygun çözümler üretebilmek. Son dönemde müşterilerimizin yoğun şekilde, “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” özelliğini kullanırken, yetkisiz internet paylaşımı sonucu istenmeyen güvenlik sorunları yaşanmasını engelleyen bir seçenek talep etmeleri üzerine, 15 Ocak'tan itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz. Bu amaçla mobil uygulama ve web sitelerine yapılan üye girişlerini sadece telefon numarası kullanarak daha hızlı ve güvenli hale getiren ‘Hızlı Giriş' teknolojisi üzerinden “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” yapma özelliği sayesinde, müşterilerimiz güvenli bir şekilde kişisel internetlerini paylaşmaya devam edebilecekler. Bunun için müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş' teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak. Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.

Hotspot'la farklı cihazlarla yaptıkları internet paylaşımı sonucu tarifelerindeki internetin tüketimini takip ve kontrol edemeyen, bunun sonucu olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor. Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla ‘Hızlı Giriş' üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında dünyadaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örneklerde görüldüğü gibi, aylık 9 TL'ye mevcut tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB'lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek. Bu 2 GB'lık ek paketin kullanım durumu Hesabım uygulaması üzerinden takip edilebilecek. Ayrıca bu müşterilerimiz, 30 günlük süre içerisinde 2 GB'lık paylaşım internetleri sona erdikten sonra ek ücret ödemeden tarifelerindeki interneti paylaşmaya devam edebilecekler.

15 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere hayatımıza girecek bu yenilikler sayesinde müşterilerimizin kişisel internetlerini paylaşırken ortaya çıkabilecek olası güvenlik risklerine karşı korunması ve mobil internet paylaşımlarını daha detaylı şekilde takip edebilmelerinin sağlanması amaçlanıyor.”

Son güncelleme: android-time 14:37 26.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more