Sözcü Plus Giriş

Türkiye 2019’a ev partisiyle girecek

Yeni yıl öncesi şirketler stok eritmek için hızlı bir kampanya sürecine girdiği, otel ve restoranlar özel programlar hazırladığı halde Türk halkının yüzde 71’i yeni yıla evde girmeyi planlıyor.

06:30 -
Türkiye 2019’a ev partisiyle girecek

Migros Ticaret Büyük Mağazacılık İş Birimi Direktörü Cüneyt Taşpek, tüketicilerin yüzde 71'inin yeni yılı kendi evinde karşılamayı planladığına işaret ederken, yüzde 23'lük bir kesimin ise yeni yılı yakınlarının evinde geçirmeyi planladığını açıkladı.

PAKETLER KOZMETİK DOLU

Araştırma sonuçlarına ilişkin “Yeni yıla aileleriyle girmek isteyenlerin oranı yüzde 78, arkadaşlarıyla bir arada olacakların oranı yüzde 12, eşiyle baş başa olmayı planlayanların oranı ise yüzde 8'e denk geliyor. Hazırladığımız kampanyalarla ve yılbaşı sepetleriyle müşterilerimizin geçirecekleri bu değerli anları daha da keyifli kılmak için çalışıyoruz” diyen Taşpek, yılbaşı için yakınlarına hediye alanların oranının yüzde 83'e ulaştığını kaydetti. Taşpek, hediye tercihlerinin ilk sırasında yüzde 58'le kozmetik ürünlerinin yer aldığını açıkladı.

SATIŞLAR YÜZDE 80 ARTTI

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel ise yılbaşı öncesi hediyelik alışverişinin perakende sektörüne büyük bir canlılık getirdiğine işaret ederek, önceki yıllardaki deneyimlerinin ışığında yılbaşı alışverişinin aralık ayı cirolarında yüzde 20-80 arasında artış sağlayacağını öngördüklerini kaydetti.

Yılbaşı sepetlerinde stok bitti

Carrefoursa'dan yapılan açıklamada bu yıl yılbaşı sepetlerinin büyük ilgi gördüğüne dikkat çekildi. “Bu yıl 13 Aralık'tan bu yana içinde alkolsüz içeceklerden tavuk noodle paketine, ton balığından kahve çeşitlerine, kuruyemiş ve patlamış mısırdan çikolata ve bisküvi çeşitlerine, hatta kruvasana kadar zengin içeriğiyle yılbaşı sepeti sunuyoruz. Bu yıl yılbaşı sepetlerimize büyük ilgi gördük. Neredeyse bitti, stokların sonuna geldik” denilen açıklamada, sepetlerde yüzde 46'lık fiyat indirimine gidildiğine dikkat çekildi.

Son güncelleme: android-time 09:32 28.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more