Sözcü Plus Giriş

Uzmanlar uyardı: 300 koyun için başvurmadan önce bir kez daha düşünün

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı ‘Köyüne dönene 300 koyun’ projesine uzmanlardan ‘Temkinli olun’ uyarısı geldi. Koyun alanların bakımı üstlenebilmesinin önemi vurgulandı.

Ali Ekber ERTÜRK
Güncellenme: 10:07, 25/02/2018
Uzmanlar uyardı: 300 koyun için başvurmadan önce bir kez daha düşünün

Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Talat Gözet yaptığı açıklamada, “Heyecan yaratan projenin detayları ortaya çıkınca gerçekler de su yüzüne çıktı. Konu devlet tarafından 300 bedava koyun verilecekmiş gibi anlaşıldı. Bu koyun projesinden sadece bin 667 kişi yararlanabilecek, üstelik riski de var” dedi.

TARLALAR İPOTEK EDİLECEK

Gözet, Ziraat Bankası tarafından verilecek bu destek için ipotek şartı da olduğunu belirterek, “Tarlanızı, bağınızı, bahçenizi ipotek göstereceksiniz. Yani bu koyunları aldıktan sonra onlara bakamazsanız, verim elde edemezseniz, elinizdeki tarla, bağ, bahçe de gider. Ama üreticiye sigorta yapılacak, kuzu alım garantisi verilecek, yetiştirme için bakım ücreti parası ödenecek. Bunlar da üreticiyi motive etmek ve başarılı olabilmesi sağlanan güzel imkanlardır” dedi.

İlginizi ÇekebilirCHP'li Karaca: 300 koyun yerine şartsız 30'ar koyun verilsinCHP'li Karaca: 300 koyun yerine şartsız 30'ar koyun verilsinİlginizi Çekebilirİşte TİGEM 300 koyun koşulları... Kimler 300 koyun başvurusu yapabilecek...İşte TİGEM 300 koyun koşulları... Kimler 300 koyun başvurusu yapabilecek...

Yayınlanma Tarihi:09:43,