Sözcü Plus Giriş

Warren Buffett’la yemek için 3.3 milyon dolar!

Dünyanın en zengin üçüncü adamı Warren Buffett ile yemek açık artırmaya çıkarıldı. En yüksek bedeli ödemeyi kabul eden kişinin cebinden 3.3 milyon dolar çıkacak.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 11:20, 03/06/2018
Warren Buffett’la yemek için 3.3 milyon dolar!

Financial Times’ın haberine göre; Gelir düzeyi düşük insanlara yardım için düzenlenen bir müzayedede Warren Buffett ile bir öğle yemeği yemenin fiyatı 3.3 milyon dolara kadar çıktı. Glide isimli organizasyon için 2000 yılından bu yana Buffett ile yemek organizasyonları düzenleniyor son 18 yılda toplam 29 milyon dolar para toplandı.

Buffett'la yemek için en fazla ödenen ücret 2012 ve 2016 yıllarındaki 3.46 milyon dolarlık bedellerdi. Yemek New York'taki Smith&Wollensky isimli et restoranında gerçekleşiyor.

Smith&Wollensky New York/Fotoğraf: Shutterstock

Smith&Wollensky New York/Fotoğraf: Shutterstock

Dünyanın en zengin üçüncü adamı ile yemek hakkını kazanan kişinin yedi arkadaşını da davet etmesi bekleniyor.

Glide organizasyonunun yöneticisi Karen Hanrahan, “Yoksulluk üstünden gelmesi zor bir konu. Bu tip hizmetler yaparak döngüyü kırmaya çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Warren Buffett kimdir?
1930 doğumlu ünlü iş adamı servetinin büyük bir bölümünü yatırım şirketi Berkshire Hathaway ile yaptı. Dünyanın en zengin üçüncü adamı olan Buffett'ın 82 milyar doları bulunuyor. Buna rağmen mütevazı hayatı ile dikkat çekiyor. Öğlenleri BigMac yiyor, iki katlı sade bir evde oturuyor.
Yayınlanma Tarihi:11:10,