Gürsel Baran ‘zam yok’ dedi! Ankara Fırıncılar Odası ‘zam var’ dedi

ATO Başkanı Gürsel Baran, pide fiyatlarına zam yapmayan Ankaralı fırıncılara teşekkür etti. Ancak Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık sozcu.com.tr'ye açıklamasında, "Ankara'da pide fiyatları geçen yıl 300 gr 2 TL olarak satılıyordu. Bu yıl 275 gr düşürüldü. yine 2 TL'ye satılacak. Yani %7'lik bir zam söz konusu." dedi.

Gürsel Baran ‘zam yok’ dedi! Ankara Fırıncılar Odası ‘zam var’ dedi

ATO Başkanı Gürsel Baran, “Bu Ramazan ayında vatandaşlarımızın uygun fiyatla Ramazan pidesi yiyebilmesi için pide fiyatlarına zam yapılmadı. Buna göre geçen yıl olduğu gibi 275 gram pide 2 lira, 500 gram yumurtalı ve susamlı pide 4 lira olarak satış tarifesi belirlendi. Zam yapmayarak özveride bulunan Ankaralı fırıncılara teşekkür ediyorum. Bu sabah hal tüccarını ziyaret ettik. Hal Başkanımızın da bir müjdesi var. Ramazan ayı boyunca sebze ve meyve fiyatlarına zam yapılmayacağı sözünü kendisinden aldım” dedi.

ZAM VAR

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık ise sozcu.com.tr’ye yüzde 7’lik bir zammın olduğunu belirtti.  Alnıaçık, “Ankara’da pide fiyatında bir değişiklik olmadı gramajı da düşürdük. Bu da %7’lik bir zam demek. ATO Başkanı büyük ihtimalle fiyat olarak değerlendirdi. Ancak biz gramajda bir düşürme yaptık.” ifadelerini kullandı.

İHA- SOZCU.COM.TR

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...