GS Florya arazisi için imzalar atıldı

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde geçtiğimiz nisan ayında ihalesi yapılan Florya ihalesinde süreç tamamlandı.

GS Florya arazisi için imzalar atıldı

Konuyla ilgili Emlak Konut tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada ihalede en yüksek teklifi veren Öz Er-Ka İnşaat ile sözleşme imzalandığı duyuruldu. 63 bin 230 metrekarelik arazide geliştirilecek proje için toplam hasılatı 2 milyar 250 milyon lira olarak ön gören firma, şirket payı olarak ise 832 milyon 500 bin lira taahhüt etmişti. Şirket Payı gelirinin yüzde 71,43'ü Emlak Konut'a, yüzde 28,57'si ise Galatasaray Spor Kulübü'ne ait olacak.

ARAZİLER BİRLEŞTİ
Emlak Konut, Galatasaray'ın Florya arsasına komşu 40 bin metrekarelik araziyi geçen yıl TOKİ'den 262 milyon lira bedelle satın almıştı. Şirket, her iki arsayı birleştirerek tek bir ihale yaptı. 42 bin 383 metrekaresi konut alanı olan toplam 63 bin 230 metrekarelik arazide emsale dahil 55 bin 98 metrekare inşaat alanı yer alıyor.

Park, dini tesis, ilköğretim alanı da bulunan projede konutlar zemin artı 2 kat olarak inşa edilecek. İkiz, blok, sıralı ev veya teras ev şeklinde üretim yapılabilecek. Konut alanında toplam inşaat alanının yüzde 5'i kadar ticari alan izni de verilecek.

Galatasaray'ın Riva arsanında geliştirecek proje için Emlak Konut GYO tarafından Haziran 2017'de düzenlenen ihaleyi ise 3.8 milyar liralık teklif ve 952 milyon lira şirket payı teklif eden Yılmaz İnşaat kazanmıştı.Bu durumda gelirin yüzde 80'ine denk gelen 761.6 milyon lira kulübün olacak.

Loading...