Sözcü Plus Giriş

1 Mayıs ve 30 Nisan Pazartesi (yarın) resmi tatil mi? Okullar tatil olacak mı?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününe kısa bir zaman kala 1 Mayıs resmi tatil mi, 30 Nisan'da yani yarın okullar tatil olacak mı sorularının yanıtları merak ediliyor. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı hafta sonuyla birleştiren vatandaşlar kısa bir tatil yapmak amacıyla yollara düştü, İstanbul'da hafta sonu trafik boşaldı. 1 Mayıs Salı günü resmi tatil, peki 30 Nisan Pazartesi tatil mi?

Güncellenme: 20:23, 29/04/2018
1 Mayıs ve 30 Nisan Pazartesi (yarın) resmi tatil mi? Okullar tatil olacak mı?

1 Mayıs 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür. 1 Mayıs ülkemiz de dahil olmak üzere Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Birçok kişi 30 Nisan Pazartesi günü okullar tatil olacak mı sorusunu sorarken bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. Bu sebeple 30 Nisan’da yani yarın resmi kurumlar tatil olmayacak…

1 MAYIS HANGİ KURUMLAR RESMİ TATİL Mİ?

Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir. Bu durumda kamu kurum ve kuruluşlarından olan Bankalar, Okullar, Hastaneler (aciller hariç) PTT, SGK gibi kurumlar da 1 Mayıs günü tatil olacak ve resmi işlemler yapılamayacaktır.

30 NİSAN TATİL OLMADI RESMİ TATİL OLMADI, İZİN ALAN TATİLE KAÇTI

Dünya çapında 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, işçi ve emekçiler günü olarak kutlamaya devam ediyor. Her sene olduğu gibi bu sene de 1 Mayıs resmi tatil olacak. Bu sene 1 Mayıs salı gününe denk gelmesi sebebiyle öğrenciler ve çalışanlar resmi tatilin dört gün olup olmayacağını merak ediyordu ancak bu konuda bir açıklama yapılmadı. 30 Nisan tatil ilan edilmedi ancak 30 Nisan gününe tek günlük izin alan vatandaşlar 4 günlük tatil fırsatı yakaladı.

İlginizi Çekebilir1 Mayıs İşçi Bayramı neden kutlanıyor?1 Mayıs İşçi Bayramı neden kutlanıyor?
Yayınlanma Tarihi:16:55,