Sözcü Plus Giriş

10 bin bekçi alımı yapılacak! Bekçi alımı başvuru tarihleri belli mi?

Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu açıldı. Bekçi olmak isteyen vatandaşlar bekçi alım başvuru tarihlerini merak ediyor. Adaylar önce yazılı sınava ardından uygulamalı sınava tabi tutuluyor.

20:53 -
10 bin bekçi alımı yapılacak! Bekçi alımı başvuru tarihleri belli mi?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi. “Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 10 bin çarşıve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı.Ayrıca kararname ile İçişleri Bakanlığının taşra teşkilatına da çeşitli unvanlarda 36 kadro ihdası gerçekleştirildi.

İhdas edilen söz konusu kadrolar arasında kaymakam, yazı işleri müdürü, nüfus müdürü, şef, programcı, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şoför, hizmetli, kaloriferci ve dağıtıcı unvanları bulunuyor.

BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN?

Bekçilik sınavı ile ilgili tarihler henüz belirlenmedi. Konuya ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıklama yapması bekleniyor.

İLGİLİ HABER2018 Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?2018 Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?
Son güncelleme: 07:22 14.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more