Sözcü Plus Giriş

11 Kasım hadi ipucu sorusu: İnternette açılan ilk alışveriş sitesi ne zaman faaliyete başladı? İlk alışveriş sitesi hangisi?

Hadi ipucu sorusu belli oldu. Bugün yani 11 Kasım'da Hadi ipucu sorusu "İnternette açılan ilk alışveriş sitelerinin ne zaman faaliyete başladığını biliyor musunuz?" oldu. Peki internette açılan ilk alışveriş sitesi hangisi? İnternette açılan ilk alışveriş sitesi hangisi?

10:28 -
11 Kasım hadi ipucu sorusu: İnternette açılan ilk alışveriş sitesi ne zaman faaliyete başladı? İlk alışveriş sitesi hangisi?

11 Kasım Hadi ipucu sorusu, 11.11 dünya alışveriş günü konusundan geldi. İpucu sorusu Hadi sosyal medya hesabından, “Bugünkü ipucumuz artık neredeyse tüm alışverişlerimizi yaptığımız alışveriş sitelerinden geliyor. İnternette açılan ilk alışveriş sitelerinin ne zaman faaliyete başladığını biliyor musunuz? Kaçlı yıllar?” şeklinde paylaşıldı. Hadi ipucu sorusu olan, İnternette açılan ilk alışveriş sitesi ne zaman faaliyete başladı? İlk alışveriş sitesi hangisi? sorusunun yanıtı…

HADİ İPUCU SORUSU BELLİ ODLU

Soru: İnternette açılan ilk alışveriş sitesi ne zaman faaliyete başladı? İlk alışveriş sitesi hangisi?

Yanıt: Amazon, 1994

İnternetin 1992 yılında yaygınlaşmasıyla beraber kullanıcı sayısı da hızla artış gösterdi. Hal böyle olunca internet üzerinden gelir kazanma arayışı da başladı. Şimdi dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos'un 1994 yılında kurduğu Amazon ilk alışveriş sitesi oldu.

Jeff Bezos tarafından Cadabra adıyla kurulan dünyanın ilk alışveriş sitesi amazon.com online bir kitapçı olarak yola çıktı. Zaman içinde dünyanın en büyük alışveriş sitesi haline geldi. Amazon şirketi, gerçekten de ismine ilham aldığı olan amazon nehri kadar büyüdü.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more