Sözcü Plus Giriş

17 bıçak darbesine aldatıldım savunması

Kurban Bayramı’da tartıştığı eşini 17 yerinden bıçaklayarak öldüren koca Kenan Demirdağ , karısının defalarca kendisini aldattığını iddia etti. Ağırlaştırılmış müebbet hapis ile yargılanan Demirdağ’ın bu savunmasına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ‘’Haksız tahrik ve meşru savunma söz konusu değildir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz’’ diyerek karşı çıktı.

Şeyma ULUSOY
11:19 -
17 bıçak darbesine aldatıldım savunması

Bahçelievler' de geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nın ikinci günün de tartıştığı eşi Alime Demirdağ'ı 17 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle , ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanan Kenan Demirdağ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde hakim karşısındaydı. Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada , Adli Tıp Kurumu otopsi raporuna göre Alime Demirdağ'ın vücudunda 14 adet kesici delici alet yarası olduğu ve bunlardan 9'unun öldürücü nitelik taşıdığı kaydedildi.

“DEFALARCA ALDATILDIM”

Duruşmada ilk kez savunma yapan Demirdağ 12 yıllık evli olduklarını söylerek aldatıldığını şöyle anlattı: 2 kez mesajını yakaladım. Yemin etti ‘Bir daha yapmayacağım' dedi. Ben de eşimi seviyordum çocuğumuz vardı. Bu nedenle affettim. Bir süre sonra bir uzman çavuşla yazışmalarını yakaladım. Mesajlarda ‘Karım, kocam' diye hitap ediyorlardı. Sordum, o da ‘Yeni bir şey, sadece iki haftadır yazışıyoruz' dedi. Ben de ‘İki haftada birbirinize nasıl karım, kocam diye yazışırsınız' dedim. Boşanmak için adliyeye kadar geldik. Ağlamaya başladı, ‘Affet' dedi. Ben de affettim. Dava açmadık”

KARIM BENİ BIÇAKLADI

Savunmasında öldürdüğü eşinin kadın arkadaşına üst kısmı çıplak resim gönderdiğini bu yüzden de aralarında tartışma çıktığını bunun üzerine boşanmak istediğini söylediğinde öldürdüğü eşi tarafından bacağından bıçaklandığını söyledi.

“BIÇAĞI SALLADIM GERİSİNİ HATIRLAMIYORUM”

Kurban Bayramı arifesinde eşi Alime'yi otogara bıraktığını söyleyen Kenan Demirdağ, “Bir günlüğüne ailesinin yanına gitti. Otogara bırakırken telefonu çaldı. Benim bilgim olmayan ikinci telefonu çıkardı. Sorduğumda geldiğinde anlatıcağını söyledi. Döndüğünde yine telefonu çaldı ancak açmadı. Niye açmadığını sorduğumda önemli olmadığını söyledi. Şüphelendim telefon şifreliydi ve şifresini bana söylemedi.Tartışmaya başladık. Ben koltukta otururken bana saldırmaya başladı. Ben ‘Yine aynı şeyleri yapmaya devam ediyorsun, benden neden boşanmıyorsun? Beni niye yıpratıyorsun?' dedim, ‘Ben köyde dedikodu çıkmasın diye seni çekiyorum, senden iğreniyorum!' dedi. Boğuşmaya başladık, ekmek bıçağını kaptı. Elinden bıçağı almayı başardım, bir anda kendimi kaybettim. Bıçağı salladım gerisini hatırlamıyorum. Sonra da teslim oldum” şeklinde konuştu.

“HAKSIZ TAHRİK VE MEŞRU SAVUNMA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Büşra Öztürk ise “Sanığın savunmalarını kabul etmiyoruz. Haksız tahrik ve meşru savunma söz konusu değildir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi. Kenan Demirbağ'ın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more