19 Mayıs resmi tatil mi? 18 Mayıs’ta okullar tatil olacak mı?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına kısa bir süre kala öğrenciler 18 Mayıs tatil olacak mı merak ediyor. Çalışanlar ise 19 Mayıs resmi tatil mi araştırıyor. Bu yıl Cumartesi gününe denk gelen Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tatili memurlar için hafta sonuna denk geldiği için pek bir anlam ifade etmiyor. Peki 19 Mayıs resmi tatil mi?

19 Mayıs resmi tatil mi? 18 Mayıs’ta okullar tatil olacak mı?

Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a ayak bastı ve 4 yıl kadar sürecek olan Kurtuluş Savaşı’nın zeminini hazırladı. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak da her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor. 19 Mayıs’ta aklan gelen sorulardan biri de resmi tatil mi sorusu oluyor. Cumartesi gününe denk gelen 19 Mayıs’tan bir gün önce yani 18 Mayıs resmi tatil olacak mı öğrenciler merak ediyor.

19 MAYIS'TA OKULLAR TATİL Mİ?

Yarın 19 Mayıs olması sebebiyle öğrenciler “Okullar tatil mi?” diye merak ediyorlar. 19 Mayıs'ın milli bayram olması sebebiyle kamu kurumları ve okullar her yıl tatil edilir.

18 MAYIS TATİL Mİ?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ulusal Bayram ve Genel Tarihler Kanunu kapsamında, 1981 yılından bu yana resmi tatil olarak kabul edilmektedir. 18 Mayıs 2018 ise henüz resmi tatil olarak ilan edilmedi. Herhangi bir resmi açıklama gelirse haberimizde olacak.
ataturk_19-mayis

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMININ ÖNEMİ

Gerek Milli gerekse dini bayramlarımız toplumumuzu bir arada tutan unsurlardır. Bayramlarda birlik ve beraberliğimiz hat safhaya çıkmalı, tarihimizi saygıyla anmalı ve esasında her bayramı önemini kavrayarak kutlamalıyız.

19 Mayıs, spor, sporcular ve gençlikle bütünleşmiş bir bayram olmasının yanı sıra Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bir gündür. Sadece 19 Mayıs değil, bütün bayramlarımızı neden kutladığımızı ve bayramlarımızın önemlerini bilmeliyiz.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...