Cuma mesajları 20 Temmuz 2018: Sevdiklerinizin Cumasını kutlamayı unutmayın!

Cuma günü İslam'da haftanın en mübarek günü olarak kabul ediliyor. Müslümanlar sosyal medya üzerinden ya da SMS, WhatsApp yoluyla en güzel Cuma mesajlarını eş, dost, akrabalarla paylaşmak ve önemli günü hatırlatmak istiyor. Cuma günü cemaatle birlikte namaz kılmak erkeklere farz kılınmışken sevdiklerine bu günde güzel sözler söylemek sünnet kabul ediliyor. Haberimizde sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.

Cuma mesajları 20 Temmuz 2018: Sevdiklerinizin Cumasını kutlamayı unutmayın!

Cuma gününde yapılacak başlıca sünnetler vardır; abdest almak, güzel koku sürmek, yeni alınan elbiseyi giymek, salavat çekmek, sadaka vermek, kabir ziyaretinde bulunmak, tırnakları kesmek, Kehf suresini okumak, Müslüman kardeşine selam vermek ve Cumasını tebrik etmek. Siz de haberimizdeki Cuma mesajları ile bir sünneti yerine getirebilirsiniz. İşte 20 Temmuz Cuma mesajları…

20 TEMMUZ CUMA MESAJLARI

*Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı Cumalar dilerim.

*Allah’ım! Ruhumu daraltma, kaIbimi karartma, darda koyup aratma, Hak yoIundan saptırma, beni senden başkasına yalvartma. Amin. Hayırlı Cumalar..

*Önce yoIIar uzanır hakka yürümek için; tomurcuklar, güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için… Sen de dua et Allah için… Cumanız mübarek olsun.

shutterstock_1013529409

*ÖyIe bir dua et ki günahın tövbenin büyükIüğünden ağlasın. Şeytandan yaradana sığınki nefsin seni değiI; sen nefsini yakasın. HayırIı Cumalar.

*Ey rabbim; istemeden verdiklerine bakınca istediklerimizi vereceğine inanarak; duasını beklediğimizi hayırlara ulaştırmamanı diliyorum. Hayırlı Cumalar…

*Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar…

*Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan Cumanızı kutlarım

*Yakınlık ne zamanla ne mekenla sınırlıdır.Eller Allah”a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir.Aklımda yürüğimde ve duamdasınız.Cumanız mübarek olsun..

*Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun…

iftar-sahur-2-shutterstock

*Ya Rabbi! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane. Her bir çekişte “Af” diyerek sığındım rahmetine. Hayırlı Cumalar.

*Cuma günleri,duanın kabul olacağı bir an vardır. Cuma'nın gündüzü,gecesinden daha kıymetlidir Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

*Cuma günIeri, duanın kabuI oIacağı bir an vardır. Cumanın gündüzü, gecesinden daha kıymetIidir. Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

*Allahu Teala’nın rahmeti, bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız mübarek oIsun! Hayırlı CumaIar.

*Rabbim Seni bugün de dua edenIerden her daim şükredenIerden, sevmeyi biIenIerden, Ya Rabbi Cennette gezenIerden eyIe! Hayırlı CumaIar.

*ÖyIe bir dua et ki; günahın tövbenin büyükIüğünden ağIasın…Şeytandan Yaradana sığın ki nefsin seni değiI; sen nefsini yakasın. HayırIı Cumalar.

*Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...