Sözcü Plus Giriş

KPSS ortaöğretim sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona eriyor! KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? (ÖSYM sonuç sayfası)

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sonuçları yarın açıklanacak. ÖSYM sonuç için 8 Kasım 2018 tarihini verdi. KPSS puanlarının açıklanmasından sonra KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu, ÖSYM'nin ana sayfasından açıklanacak. İşte ÖSYM sonuç sorgulama ekranı...

11:53 -
KPSS ortaöğretim sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona eriyor! KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? (ÖSYM sonuç sayfası)

ÖSYM sayfasında yarın ortaöğretim KPSS sonuçları yoğunluğu yaşanacak. Geçtiğimiz ayın başında yapılan sınav sonuçlar bir ay gibi bir süre sonunda erişime açılacak. KPSS ortaöğretime girenler 8 kasımda ÖSYM’nin sonuç sayfasından aldıkları puanları sorgulayabilecekler. İşte ÖSYM sonuç sayfası…

ÖSYM SONUÇ EKRANI: KPSS SONUÇLARI SORGULAMA

KPSS ORTAÖĞRETİM TERCİH KILAVUZU HAKKINDA

Memur adaylarının 7 Ekim 2018’de girdikleri sınavın sonuçlarının açıklanmasının ardından en çok merak edilen konu tercih kılavuzu olacak.  KPSS tercihlerinin sorunsuz şekilde gerçekleşmesi ve adayların tercihlerini en doğru şekilde gerçekleştirmesi için hazırlanan tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarih ÖSYM resmi sitesi üzerinden duyurulacak.

İLGİLİ HABERPTT 55 bin memur alımı yapacak! PTT memur alımı ne zaman yapılacak?PTT 55 bin memur alımı yapacak! PTT memur alımı ne zaman yapılacak?

KPSS SINAVININ GEÇERSİZ OLACAĞI DURUMLAR

Sınav süresince adayların; konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, salondaki görevlilere soru sormaları, kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaları, kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri, sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kağıdında/sınav kitapçığında işaretleme yapmaya devam etmeleri, sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır. Bu yasaklara uymadığı saptanan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

Son güncelleme: 14:33 07.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more